Trwa ładowanie...
d2zunqf

ONZ: pilna konferencja o Afganistanie

Po wejściu Sojuszu Północnego do Kabulu ONZ zwołała we wtorek w trybie pilnym konferencję międzynarodową z udziałem wszystkich ugrupowań afgańskich w celu utworzenia tymczasowej władzy wieloetnicznej i uniknięcia chaosu.

d2zunqf
d2zunqf

Działając w zgodzie z wielkimi mocarstwami i sąsiadami Afganistanu, ONZ usiłuje stworzyć szybko stabilną i reprezentatywną władzę w Kabulu, w obawie, by błyskawiczne zwycięstwo sił opozycyjnych nie doprowadziło do chaosu w stolicy.

Sekretarz generalny ONZ Kofi Annan nalegał na wielkie mocarstwa, by działały szybko, nie dopuszczając do próżni politycznej i próżni bezpieczeństwa w Afganistanie, gdzie sukcesy militarne opozycji wyprzedziły plany dyplomatów. Konieczność znalezienia rozwiązania politycznego wymaga obecnie, by Sojusz Północny i przedstawiciele różnych grup zebrali się wraz z Narodami Zjednoczonymi tak szybko, jak to możliwe - oświadczył przedstawiciel ONZ dla Afganistanu Lachdar Brahimi.

Brahimi przedstawił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ plan utworzenia w Afganistanie tymczasowej władzy wieloetnicznej i utrzymania bezpieczeństwa w Kabulu, po upadku reżimu talibów. Przedstawiciel ONZ powiedział, że miejsce spotkania tej konferencji pozostaje jeszcze do ustalenia. (and)

d2zunqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zunqf
Więcej tematów