Trwa ładowanie...
17-10-2012 17:20

"On chce deregulować zawód złodzieja kieszonkowego"

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin proponuje deregulację zawodu złodzieja kieszonkowego - tak politycy Solidarnej Polski Marzena Wróbel i Zbigniew Ziobro odnieśli się do propozycji uznania kradzieży do tysiąca złotych za wykroczenie, a nie przestępstwo.

"On chce deregulować zawód złodzieja kieszonkowego"Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d3ofuxr
d3ofuxr

- Propozycje ministra Gowina to jego twórczy wkład w prace nad deregulacją zawodów. Tym razem proponuje deregulację zawodu złodzieja kieszonkowego - powiedziała posłanka SP Marzena Wróbel. - Gratulujemy panu ministrowi znakomitych pomysłów - dodała.

Z kolei zdaniem lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, po wejściu w życie tej propozycji, "policja będzie bezradna" wobec kradzieży mienia do wartości tysiąca złotych, a złodzieje będę się rozzuchwalać i popełniać coraz cięższe przestępstwa. - To droga do gwałtownego wzrostu przestępczości przeciwko mieniu w całej Polsce - przestrzegał.

Polityk podkreślił, że przeciwko sprawcom wykroczeń nie mają zastosowania przepisy dot. recydywy, czy inne konsekwencje przewidziane w Kodeksie karnym. - Rząd chce zrobić wielki prezent przestępcom - ocenił.

O propozycji mówił na środowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który zaprezentował dokonania i zamierzenia swego resortu. Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa karnego, która ma zmienić próg kwotowy między przestępstwami a wykroczeniami przeciwko mieniu z 250 zł do kwoty 1 tysiąca zł (chodzi o kradzież, przywłaszczenie, zniszczenie rzeczy).

Zarazem rząd chce wprowadzić możliwość umorzenia postępowania w takiej sprawie - na wniosek pokrzywdzonego przestępstwem - w przypadku pojednania się z nim sprawcy i naprawienia szkody lub zadośćuczynienia krzywdzie.

d3ofuxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ofuxr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj