Trwa ładowanie...
d1awd8c

Olsztyn. 14-latka ze Strajku Kobiet trafi przed sąd rodzinny

Olsztyn. 14-letnia uczestniczka Strajku Kobiet trafi przed sąd. Z informacji policji wynika, że może być posądzona o współorganizację nielegalnego protestu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olsztyn. 14-latka ze Strajku Kobiet trafi przed sąd rodzinny (zdjęcie ilustracyjne)
Olsztyn. 14-latka ze Strajku Kobiet trafi przed sąd rodzinny (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak)
d1awd8c

Olsztyn, tak jak wiele innych miast w Polsce, jest miejscem protestów organizowanych przez Strajk Kobiet. Na ulice wyszło tysiące Polek i Polaków, którzy manifestują swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Olsztyn. 14-letnia uczestniczka Strajku Kobiet pod lupą policji

Jedną z uczestniczek Strajku Kobiet w Olsztynie była 14-letnia dziewczyna. O jej wylegitymowaniu przez policję poinformował portal tko.pl.

d1awd8c

Lokalny serwis informację o "policyjnych łapankach" otrzymał od innego uczestnika Strajku Kobiet w Olsztynie. "Młodzi ludzie, po tym jak wiele osób opuściło protest, zaczęli chodzić olsztyńskimi chodnikami. Nawet krzyczeli do siebie, aby zachować odstęp! To policji nie wystarczało - podjeżdżali grupkami radiowozów i zaczęli gonić protestujących. Wiem o wielu niepełnoletnich, których w taki sposób złapali. Nawet 14-letnią dziewczynkę" - pisał czytelnik.

Strajk kobiet we Wrocławiu. Reakcja posłanki PiS Magdaleny Sroki na szokujące wideo

Doniesieniom o zatrzymaniu 14-letniej uczestniczki Strajku Kobiet zaprzecza jednak policja. Informuje o wylegitymowaniu, a nie zatrzymaniu 14-letniej uczestniczki protestów w Olsztynie. - Pośród uczestników protestu wylegitymowano 14-letnią dziewczynę - przekazał w rozmowie z tko.pl podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

d1awd8c

Olsztyn. 14-letnia uczestniczka Strajku Kobiet odpowie przed sądem

- Notatka służbowa z tej interwencji zostanie przekazana do sądu rodzinnego do rozpatrzenia pod kątem współorganizowana nielegalnego zgromadzenia, a także zajęcia pasa drogowego - dodał podkom. Rafał Prokopczyk.

Jak dowiedział się lokalny serwis, wobec 14-latki z Olsztyna zostaną zastosowane środki łagodzące. Powodem jest jej współpraca z policją i zachęcanie pozostałych uczestników Strajku Kobiet do zwolnienia jezdni i dalszego przemieszczania się chodnikiem.

Strajk Kobiet na ulicach polskich miast

Strajk Kobiet trwa od 22 października. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. aborcji ze względu na wady płodu, która, zdaniem sędziów TK, jest sprzeczna z ustawą zasadniczą.

Gdy wyrok Trybunału Konstytucyjnego nabierze mocy prawnej, aborcja będzie mogła zostać wykonana tylko w przypadku, gdy: ciąża pochodzi z czynu zabronionego lub zagraża ona życiu i zdrowiu kobiety.

Źródło: tko.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1awd8c

Podziel się opinią

Share
d1awd8c
d1awd8c
Więcej tematów