Olszewski znów krytykuje Kaczyńskiego. Tym razem w sprawie pensji posłów

Olszewski, który był jednym z mentorów przewodniczącego PiS, ostatnio coraz częściej manifestuje swoje niezadowolenie wobec polityki Kaczyńskiego. Były premier uważa, że projekt obniżenia pensji posłom jest niesprawiedliwy i nielogiczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olszewski nie jest zadowolony z ostatnich decyzji Kaczyńskiego
Olszewski nie jest zadowolony z ostatnich decyzji Kaczyńskiego (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
WP

Kaczyński chce obniżyć uposażenia posłów o 20 proc. Zapowiedział również, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody Caritasowi, a dodatkowe świadczenia w kierownictwach spółek Skarbu Państwa zostaną zlikwidowane. Olszewski twierdzi, że decyzja lidera PiS jest "niepotrzebna i niezrozumiała".

- To decyzja chaotyczna. To błąd. Nagrody dostali przecież nie posłowie i senatorowie, ale ministrowie. I to im być może należałoby w tym przypadku obniżyć pensje, ale nie parlamentarzystom - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

To nie pierwsza krytyczna opinia Jana Olszewskiego wobec PiS w ostatnich tygodniach. Były doradca Lecha Kaczyńskiego najpierw negatywnie ocenił nowelizację ustawy o IPN, a następnie apelował, by Jarosław Kaczyński i Beata Szydło przeprosili za przyznanie premii ministrom.

WP

Źródło: "Super Express"

Zobacz także: Petru: działania anty-PiS są ważne, ale to nie wystarczy żeby wygrać"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP