Trwa ładowanie...
d3o85gt

Olimpijczyk w oczach dzieci

Rozpoczyna się czwarta już edycja konkursu plastycznego dla dzieci o tematyce olimpijskiej. Zwycięzca Olimpiady wyobraźni z Visa wyjedzie w nagrodę na zimowe igrzyska w Salt Lake City.

d3o85gt
d3o85gt

Triumfator sprzed czterech lat, 11-letni wówczas Jakub Hübner z Libuszy w woj. podkarpackim, był gościem igrzysk w Nagano. Jego praca pt. Anioł narciarzy, przedstawiająca szybującego narciarza z anielskimi skrzydłami, została uznana w finale konkursu za najlepszą na świecie zdobywając wtedy jedyny "olimpijski" medal dla Polski.

Praca Jakuba zdobiła w 1998 r. świąteczne karty Polskiego Komitetu Olimpijskiego, patronującego konkursowi, a mało kto chyba wówczas przypuszczał, że w kolejnych zimowych igrzyskach polski skoczek narciarski będzie jednym z głównych kandydatów do medali olimpijskich.

W rozpoczynającej się edycji zadanie dla uczestników brzmi: narysuj lub namaluj, jaki powinien być Olimpijczyk - uczestnik Igrzysk Olimpijskich. W konkurske mogą brać udział dzieci, które do 31 października br. - ostatecznego terminu nadesłania prac - ukończyły 9 lat i nie przekroczyły 13.

Najlepsze prace będą eksponowane na specjalnej, przedolimpijskiej wystawie w Warszawie. (sm)

d3o85gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o85gt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj