Trwa ładowanie...
d34bw3u

Okrzyki "konstytucja" w Australii. Nagrali, jak zareagowała Agata Duda

Wizyta prezydenta i jego małżonki w Australii nie przebiega gładko. Nie dość, że Andrzej Duda najwyraźniej wyjedzie bez listu intencyjnego ws. zakupu fregat, to para musi mierzyć się z nieprzychylnymi manifestacjami. Na jedną z nich postanowiła zareagować Agata Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Para prezydencka przebywa z wizytą w Australii i Nowej Zelandii
Para prezydencka przebywa z wizytą w Australii i Nowej Zelandii (PAP, Fot: Jakub Szymczuk)
d34bw3u

"Konstytucja", "wolność", "równość", "demokracja" - takie okrzyki skierowano do pary prezydenckiej podczas wizyty polskiej delegacji w Australii. Nie była to jedyna manifestacja, do jakiej doszło podczas zagranicznej wizyty Andrzeja Dudy i jego małżonki. Tym razem uchwycono jednak reakcję Agaty Dudy.

"Udało się znaleźć nagranie, na którym wyraźnie widać brak kultury Pierwszej Damy. To jest Agata, nie bądź jak Agata!'" - czytamy we wpisie członków polskiej społeczności w Australii. Do wiadomości załączono nagranie.

Widać na nim, jak żona prezydenta odwraca się w kierunku manifestujących i wykonuje gest - najprawdopodobniej klaszcze. I chociaż wiekszość osób komentujących nagranie odbiera to jako drwinę, są też tacy, którzy zastanawiają się nad jego innym sensem.

d34bw3u

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

"(...) A może był to przejaw sympatii z tym, co krzyczą manifestanci? Naprawdę można to dwojako odczytać, zważywszy, że nigdy w kraju nie demonstrowała poparcie dla tego, co robi PiS. Wiem, nie było też sprzeciwu, ale być może nie o to jej chodziło, o co ją teraz się oskarża?" - zauważył jeden z użytkowników Twittera.

Andrzej Duda wraz z małżonką przebywają obecnie z wizytą w Australii. Na miejscu są również przedstawiciele MON, z ministrem Mariuszem Błaszczakiem na czele. Szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch informował, że jednym z "kluczowych wymiarów" wizyty prezydenta w Australii będą sprawy związane z bezpieczeństwem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34bw3u

Podziel się opinią

Share

d34bw3u

d34bw3u
Więcej tematów