Trwa ładowanie...
d4atsrr

Okradali wynajmowane mieszkania we Wrocławiu. Dwie osoby wpadły w ręce policji

Policja zatrzymała dwie osoby, które okradały wynajęte przez siebie mieszkania. Straty sięgają 10 tysięcy złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okradali wynajmowane mieszkania we Wrocławiu. Dwie osoby wpadły w ręce policji
(WP.PL, Fot: MW)
d4atsrr

Policjanci z komisariatu Wrocław-Śródmieście zatrzymali dwie osoby, podejrzane o okradanie wynajętych mieszkań i uszkadzanie w nich mienia. Zatrzymani to 27-letni mężczyzna oraz 35-letnia kobieta.

Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy wynajmowali mieszkania od osób prywatnych we Wrocławiu. Następnie dokonywali kradzieży przedmiotów i wyposażenia z tychże lokali, a także niszczyli znajdujący się tam sprzęt.

- Ich łupem padały miedziane instalacje wodne, zawory, liczniki wody, baterie sanitarne, sprzęt AGD, elektronarzędzia oraz inne przedmioty, które można było szybko sprzedać w punktach skupu złomu. Straty, które spowodowali, sięgają 10 tysięcy złotych – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

d4atsrr

Podejrzani dopuszczali się również oszustw w stosunku do właścicieli mieszkań, nie regulując płatności za wynajem. Po dokonaniu kradzieży, sprawcy opuszczali wynajęte lokale.

Obecnie policjanci dokładnie wyjaśniają okoliczności tego procederu. Sprawdzają, czy w taki sposób zatrzymani nie działali również poza Wrocławiem oraz czy osób przez nich poszkodowanych nie jest więcej.

27-latek i jego 35-letnia partnerka już usłyszeli pięć zarzutów kradzieży i uszkodzenia mienia, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, kobieta i mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4atsrr

Podziel się opinią

Share
d4atsrr
d4atsrr