Trwa ładowanie...
dzkxe62

Okradali jadące ciężarówki. Kamery nagrały złodziei w akcji

Pracownicy jednej ze szwedzkich firm transportowych zauważyli, że część przewożonego przez nich sprzętu elektrycznego znika. Zdecydowano się na zamontowanie kamer w naczepach. Nagrania z monitoringu rozwiały wszelkie wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złodzieje włamywali się do jadących ciężarówek
Złodzieje włamywali się do jadących ciężarówek (Youtube.com, Fot: PostNord Sverige)
dzkxe62

Sprawcy włamywali się do pojazdów stojąc na masce jadącego za ciężarówką samochodu osobowego. Ich łupem podały przede wszystkim komputery i telefony komórkowe.

Przed zamontowaniem kamer kierowcy myśleli, że byli okradani w trakcie postoju. Nikomu nie przyszło do głowy, że złodzieje mogli to robić w trakcie jazdy. Jednak kamery dwa razy nagrały dokładnie taki sam sposób wejścia do naczepy i tym samym wątpliwości zostały rozwiane.

Firma transportowa nawiązała współpracę z policją, która zorganizowała zasadzkę na złodziei. Funkcjonariusze śledzili przejazd ciężarówek i zadzwonili do kierowcy, gdy zobaczyli mężczyzn włamujących się do naczepy. Ten zatrzymał się, a policjantom udało się schwytać przestępców na gorącym uczynku.

dzkxe62

Akcja przeprowadzono we wrześniu, ale teraz policja udostępniła nagrania. Zatrzymani mężczyźni to bracia w wieku 30 i 35 lat. W przestępstwie brał udział jeszcze ich krewny, który prowadził samochód osobowy, z którego mężczyźni wchodzili do ciężarówki. Firma transportowa oszacowała straty na milion koron.

dzkxe62

Podziel się opinią

Share
dzkxe62
dzkxe62
Więcej tematów