Trwa ładowanie...

Okradali jadące ciężarówki. Kamery nagrały złodziei w akcji

Pracownicy jednej ze szwedzkich firm transportowych zauważyli, że część przewożonego przez nich sprzętu elektrycznego znika. Zdecydowano się na zamontowanie kamer w naczepach. Nagrania z monitoringu rozwiały wszelkie wątpliwości.

Okradali jadące ciężarówki. Kamery nagrały złodziei w akcjiŹródło: Youtube.com, fot: PostNord Sverige
d2dygrq
d2dygrq

Sprawcy włamywali się do pojazdów stojąc na masce jadącego za ciężarówką samochodu osobowego. Ich łupem podały przede wszystkim komputery i telefony komórkowe.

Przed zamontowaniem kamer kierowcy myśleli, że byli okradani w trakcie postoju. Nikomu nie przyszło do głowy, że złodzieje mogli to robić w trakcie jazdy. Jednak kamery dwa razy nagrały dokładnie taki sam sposób wejścia do naczepy i tym samym wątpliwości zostały rozwiane.

Firma transportowa nawiązała współpracę z policją, która zorganizowała zasadzkę na złodziei. Funkcjonariusze śledzili przejazd ciężarówek i zadzwonili do kierowcy, gdy zobaczyli mężczyzn włamujących się do naczepy. Ten zatrzymał się, a policjantom udało się schwytać przestępców na gorącym uczynku.

d2dygrq

Akcja przeprowadzono we wrześniu, ale teraz policja udostępniła nagrania. Zatrzymani mężczyźni to bracia w wieku 30 i 35 lat. W przestępstwie brał udział jeszcze ich krewny, który prowadził samochód osobowy, z którego mężczyźni wchodzili do ciężarówki. Firma transportowa oszacowała straty na milion koron.

d2dygrq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dygrq
Więcej tematów