Trwa ładowanie...
d1zqqgb

Okładki tygodników. Publicyści wspominają Pawła Adamowicza i myślą o przyszłości

Jutrzejsze tygodniki zdominowała tragedia w Gdańsku. "Wprost" w prostej formie wspomina i żegna Pawła Adamowicza. Tygodnik nie wdaje się w spekulacje i spory.
Share
Okładka najnowszego wydania tygodnika "Wprost"
Okładka najnowszego wydania tygodnika "Wprost"Źródło: Wprost
d1zqqgb

Autor okładki najnowszego wydania tygodnia "Wprost" najwyraźniej uznał, że nie ma nic bardziej wymownego, niż czarno-biały portret uśmiechniętego Pawła Adamowicza. Przypomina też ostatnie słowa zamordowanego prezydenta Gdańska.

Layer 1

Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miejscem na świecie! Dziękuje wam

Paweł Adamowicz

Na okładce "Dużego Formatu" znajdują się tylko pęknięte, czerwone okulary jednoznacznie kojarzące się z Jurkiem Owsiakiem i podpis "Coś pękło, coś się skończyło". Okładka nie zapowiada najważniejszego artykułu tego wydania, który zapewne będzie jednym z najważniejszych wywiadów tygodnia, czyli rozmowy Katarzyny Włodkowskiej z panią Jolantą, matką Stefana W., który zamordował Pawła Adamowicza.

   Duży Format
Źródło: Duży Format

Tygodnik "DoRzeczy" zastanawia się, "jaka będzie polityka po zabójstwie Pawła Adamowicza". Z okładki krzyczy duży tytuł "Kto sieje nienawiść". Nie jest to pytanie, tylko groźne stwierdzenie wymagające stanowczej odpowiedzi. W tle widać scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chwilę po ataku na prezydenta Gdańska.

   DoRzeczy
Źródło: DoRzeczy

Nad przyszłością zastanawia się też tygodnik "Sieci", których wprost pyta, co dalej po zbrodni. Periodyk w sposób najprostszy przekłada tragedię na codzienność i bieżąca politykę. Okładka obiecuje odpowiedzi na pytania, jakie będą polityczne konsekwencje i kto chce wykorzystać tragedię. Udziela ich "największy konserwatywny tygodnik w Polsce" o wyraźnych sympatiach politycznych.

d1zqqgb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści"

d1zqqgb

Podziel się opinią

Share
d1zqqgb
d1zqqgb
Więcej tematów