Trwa ładowanie...

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest przeciwny edukacji seksualnej. "Trzeba działać natychmiast"

Samorządy zastanawiają się nad organizacją zajęć z edukacji seksualnej w szkołach. Pomysł nie spotkał się z aprobatą polskiego Episkopatu. Ojciec Tadeusz Rydzyk wystąpił z emocjonalnym apelem.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest przeciwny edukacji seksualnej. "Trzeba działać natychmiast"Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d2z0trf

- Zobaczcie, co dzieje się na Zachodzie, jak wiele już tam zniszczyli. Czy chcemy, by tak zniszczyli Polskę i nasze rodziny? Dlatego nie mówmy "potem”. Trzeba działać natychmiast - zaapelował ojciec Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta "przestrzega przed ideologią LGBT" i krytykuje pomysł wprowadzenia do szkół dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej - informuje Radio Maryja.

- Popieramy tych rodziców, którzy o tym mówią, a także to, co mówi Episkopat. Są oświadczenia i dokumenty, które musimy wypisywać, składać i żądać dobrego wychowania własnych dzieci. Pilnujcie dzieci, bo nie poznacie ich później - zaznaczył o. Rydzyk.

Zobacz także: Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

W poniedziałek bp. Marek Mendyk przekazał skierowany do rodziców i prawnych opiekunów dzieci apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

"W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie" - przestrzeżono.

Źródło: radiomaryja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z0trf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z0trf
Więcej tematów