Trwa ładowanie...

Ojciec przetrzymuje córkę w klatce od czterech lat przez antyislamskie zachowanie

• 21-latka jest więziona przez swojego ojca od czterech lat
• Ojciec oskarżył ją o antyislamskie zachowanie
• Amina urodziła się w Walii, ale została wywieziona do Arabii Saudyjskiej w wieku 16 lat
• Jej ojciec nie zgadzał się z jej zachodnim stylem życia

Ojciec przetrzymuje córkę w klatce od czterech lat przez antyislamskie zachowanieŹródło: Pixabay
d2f4dgn
d2f4dgn

Dziewczyna przebywa obecnie w rodzinnej miejscowości ojca, Jeddah w Arabii Saudyjskiej. 62-letni ojciec Aminy, Mohammed Al-Jeffery zabrał ją do Arabii Saudyjskiej gdy miała 16 lat. Nie chciał, by dziewczyna wychowywała się w duchu kultury zachodniej. W tej chwili Amina ma 21 lat i chce wrócić do Wielkiej Brytanii.

Mohammed Al-Jeffery pracuje na uniwersytecie w Jeddah. Otrzymał dofinansowanie od saudyjskiego rządu, by móc odwołać się od wyroku brytyjskiego sądu, który przychylił się do wniosku Aminy o powrót na Wyspy. Brytyjski sąd uznał, że 21-latka jest obywatelką Wielkiej Brytanii i powinna wrócić do kraju, gdzie jej bezpieczeństwo będzie zagwarantowane.

Rodzina z dziewięciorgiem dzieci przeprowadziła się do miejscowości Swansea w Walii zanim Amina przyszła na świat. Otrzymywali pomoc socjalną, a dzieci uczęszczały do brytyjskich szkół i uniwersytetów.

Adwokat dziewczyny twierdzi, że ojciec zabrał ją do swojej ojczyzny ponieważ nie aprobował stylu jej życia. Z relacji Aminy wynika, że za każdym razem, gdy ojciec opuszcza dom, umieszcza ją w klatce, by nie uciekła. 21-latka jest ofiarą przemocy psychicznej, pozbawia się ją wody i jedzenia. Rodzina zabrania jej także poślubienia narzeczonego.

d2f4dgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f4dgn
Więcej tematów