Trwa ładowanie...

Ogromne zaskoczenie w TVP: "wszyscy są w szoku!", "dowiedziałem się z mediów"

• W TVP po zdymisjonowaniu prezesa Jacka Kurskiego jest wielkie zaskoczenie
• Pracownica TVP wysokiego szczebla: wszyscy są w szoku!
• Inny pracownik TVP: mówiło się, że rozważany jest scenariusz, aby Kurski został do końca roku

Share
Ogromne zaskoczenie w TVP: "wszyscy są w szoku!", "dowiedziałem się z mediów"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d4411ne

Rada Mediów Narodowych zdecydowała o odwołaniu prezesa Telewizji Polskiej S.A. Jacka Kurskiego. Wśród wysoko postawionych pracowników telewizji publicznej powszechne jest zaskoczenie taką decyzją Rady, którą kieruje Krzysztof Czabański - od dawna już skonfliktowany z Jackiem Kurskim były wiceminister kultury, który jest głównym rozgrywającym w mediach publicznych.

- Dzwonię po znajomych i wszyscy są w szoku! - mówi jedna z wysoko sytuowanych osób w TVP. Jak dodaje, zaskakujący jest także moment podjęcia decyzji o dymisji Kurskiego, bo wyniki oglądalności - w czasie Światowych Dni Młodzieży - były w ostatnich dniach przecież bardzo wysokie.

Inna ważna postać z TVP wskazuje, że dymisja Kurskiego gruchnęła wbrew wcześniejszym domysłom na Woronicza i w czasie, gdy - dodaje - na urlopie przybywa wiceprezes Maciej Stanecki. - Dzisiaj z mediów dowiedziałem się o zmianach w telewizji publicznej i o odwołaniu prezesa. Kolejne i kolejne spotkania, a tu nagle okazuje się, że Rada Mediów Narodowych zdymisjonowała nam prezesa Jacka Kurskiego - opisuje swoje zdziwienie.

d4411ne

- Nikt się tego nie spodziewał. Na korytarzach było słychać, że w Prawie i Sprawiedliwości rozważany jest scenariusz, aby pod koniec roku, jeśli źle wypadnie ocena aktualnego zarządu telewizji, zmienić władze mediów publicznych. I wtedy odbyłby się rozpisywany teraz konkurs. Byliśmy przekonani, że przynajmniej do zakończenia takiego konkursu na koniec roku prezesem wciąż będzie "Kura". Jestem więc bardzo zaskoczony - mówi jeden z pracowników TVP wysokiego szczebla.

Zmiana na najwyższym szczeblu jest jednak kolejną po serii przetasowań na ul. Woronicza. W ostatnich dniach zmienili się bowiem szefowie anten i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Teraz na Woronicza - wynika z rozmów WP - spodziewają się kontynuacji fali zmian. - Przychodząc do TVP, wiedziałem, że to jest tylko czasowe - mówi jeden z pracowników telewizji.

Po dymisji Jacka Kurskiego Rada Mediów Narodowych wyłonić ma nowe władze TVP w drodze konkursu.

d4411ne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4411ne
Więcej tematów