Trwa ładowanie...

Ogromne problemy w Izraelu. Zagłosowali za przedterminowymi wyborami

W czwartek izraelscy ustawodawcy zagłosowali za przeprowadzeniem przedterminowych wyborów parlamentarnych 1 listopada - poinformował przedstawiciel Knesetu. Po głosowaniu w sprawie terminu wyborów deputowani Knesetu zagłosowali za rozwiązaniem parlamentu.

Share
Deputowani Knesetu zagłosowali za rozwiązaniem parlamentu [zdj. ilustracyjne]Deputowani Knesetu zagłosowali za rozwiązaniem parlamentu [zdj. ilustracyjne]Źródło: East News, fot: Wojtek Laski
d307blr

Izraelscy ustawodawcy zagłosowali za rozwiązaniem parlamentu, torując drogę do wyborów 1 listopada. W Izraelu będą to już piąte przyspieszone wybory w ciągu czterech lat.

Izrael. Premier Naftali Benet o starcie w wyborach

W środę premier Naftali Benet oświadczył, że nie będzie startował w następnych wyborach. W marcu jego rząd stracił jednomandatową większość w parlamencie, kiedy z koalicji wystąpił poseł prawicowej partii premiera, Jaminy, a w połowie maja stał się gabinetem mniejszościowym. Arabska posłanka lewicowej partii Merec, Ghaida Rinawie Zoabi, która wycofała swoje poparcie dla rządu, w liście do premiera napisała, że nie może wspierać koalicji, która nęka jej społeczność.

Chiny uderzają w NATO. "Porzućcie mentalność z czasów zimnej wojny"

20 czerwca uzgodniono, że parlament zostanie rozwiązany. Na czas do wyborów Benet ma objąć funkcję wicepremiera, a na stanowisku szefa rządu zastąpi go minister spraw zagranicznych Jair Lapid.

d307blr

Benet przekazywał dotychczas różne informacje na temat swojego startu w wyborach. Jamina ma obecnie słabe notowania w sondażach i nie ma pewności, kto znajdzie się na jej liście wyborczej - poinformowało "Jerusalem Post".

Jeśli premier zdecyduje się odejść z polityki, to prawdopodobnie obecna minister spraw wewnętrznych Ajelet Szaked stanie się kandydatką do przejęcia przywództwa w Jaminie - ocenia izraelski dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d307blr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d307blr
d307blr
Więcej tematów