Trwa ładowanie...

Ognisko epidemii przy jednostce wojskowej. Trzebiatów dezynfekuje osiedla

Koronawirus w Polsce. Jednym z ognisk epidemii koronawirusa miała być jednostka wojskowa w Mrzeżynie. - Teraz na kwarantannie w Trzebiatowie znajdują się 144 osoby. Część z nich mieszka na osiedlu wojskowym - mówi Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Share
Ognisko epidemii przy jednostce wojskowej. Trzebiatów dezynfekuje osiedla
Źródło: iStock.com
d4cxxbg

O zakażeniach koronawirusem wokół jednostki wojskowej w Mrzeżynie jako pierwsza napisała "Wyborcza".

O tym, że powiat gryficki stał się "największym ogniskiem epidemii koronawirusa w województwie zachodniopomorskim" poinformowało w zeszły piątek na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Gryficach. To wtedy na terenie powiatu zakażone były 23 osoby, w kwarantannie przebywało 250 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 216.

Koronawirus w Polsce. Dwa ogniska epidemii. Sklep spożywczy i jednostka wojskowa

- Teraz na kwarantannie w Trzebiatowie znajdują się 144 osoby. Część z nich mieszka na osiedlu wojskowym - mówi Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. Jak tłumaczy liczba zakażeń w gminie w piątek wynosi 32. Nie ma żadnych przypadków śmiertelnych.

d4cxxbg

- Mamy dwa ogniska epidemii koronawirusa. Jedno pochodzi z osiedla spożywczego w Trzebiatowie. A drugie z jednostki wojskowej w Mrzeżynie i znajdującego się w pobliżu osiedla wojskowego - mówi Józef Domański.

Jednostka, która miała stać się ogniskiem epidemii koronawirusa to siedziba 36 dywizjonu rakietowego obrony powietrznej w Mrzeżynie. Osiedle wojskowe zostało zdezynfekowane.

Koronawirus w Polsce. Mieszkańcy: Chcemy znać liczbę zakażonych w jednostkach

Zakażeniami niepokoją się mieszkańcy Trzebiatowa. - Wojsko nie informuje oficjalnie o przypadkach zakażenia koronawirusem. Nie wiadomo też, które jednostki są objęte kwarantanną - mówi mieszkaniec Trzebiatowa, Tomasz. - Uważam, że powinniśmy wiedzieć jaka jest liczba zakażonych w jednostkach wojskowych. Mieszkamy obok, to zależy od naszego bezpieczeństwa. Przez brak informacji ze strony wojska żyjemy w ciągłym poczuciu zagrożenia - dodaje.

Zapytaliśmy rzecznika prasowego Dowódcy Generalnego RSZ o to, czy jednostka wojskowa w Mrzeżynie jest objęta kwarantanną i u ilu osób potwierdzono obecność koronawirusa.

d4cxxbg

- Nie udzielamy takich szczegółowych informacji ze względów bezpieczeństwa. Przypadki zakażeń zdarzają się w wojsku. Ale nie ma takiego przypadku, że cała jednostka jest objęta kwarantanną - poinformował nas ppłk Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego RSZ.

Koronawirus w Polsce. Trzebiatów dezynfekuje osiedla

Teraz spółdzielnie mieszkaniowe dezynfekują klatki schodowe w Trzebiatowe. - Robimy, co możemy. Klatki zostały zdezynfekowane dwa razy. Najpierw w zeszłym tygodniu, a drugi raz w tym tygodniu. Teraz przygotowujemy się do rozporządzenia premiera. Wczoraj wydaliśmy 3 tys. maseczek ochronnych dla seniorów. Od wtorku policja będzie dawała maseczki tym osobom, które będą szły bez nich po ulicy - mówi Domański.

I wyjaśnia, że w piątek w jednostce wojskowej nie było ani jednego zakażenia koronawirusem. A w Trzebiatowie były trzy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cxxbg

Podziel się opinią

Share
d4cxxbg
d4cxxbg
Więcej tematów