Trwa ładowanie...
weekend
02-01-2015 13:23

Odwilż, deszcz i silny wiatr - prognoza na weekend

Nowy Rok przyniósł nam zmianę pogody.Temperatury podskoczyły mocno w górę, a zamiast śniegu będzie tylko deszcz. Synoptycy ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem.

dson6ug
dson6ug

Piątek

W piątek w kraju zachmurzenie całkowite. Opady deszczu przemieszczające się od wybrzeża i Pomorza na południowy wschód, w rejonach podgórskich przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w górach opady śniegu. Od północnego zachodu Polski stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 2 stopni na południowym wschodzie, około 4 stopni w centrum, do 5 stopni na zachodzie i wybrzeżu i 6 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni skręcający na zachodni, umiarkowany wzmagający się do dość silnego, a na wybrzeżu dość silny wzmagający się do silnego i bardzo silnego (do 70 km/h). Porywy wiatru od 65 km, 70 km/h na południu i wschodzie Polski do 80 km/h w centrum i na Pomorzu oraz do 90 km/h, 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach.

Sobota

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich i miejscami na północnym wschodzie - śniegu. Temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni, w rejonach podgórskich około 0 stopni. Wiatr z kierunków zachodnich, na południu kraju umiarkowany i dość silny, na pozostałym obszarze dość silny i silny (do 45 km/h), a na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h). Porywy wiatru od 60 km, 70 km/h na południu Polski do 75 km/h, 85 km/h w centrum i na północy, oraz do 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach. Po południu od zachodu stopniowe słabnięcie wiatru.

Niedziela

W niedzielę temperatura maksymalna od 0 do 3 stopni. Będą pojawiać się opady śniegu.

dson6ug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dson6ug
Więcej tematów