Trwa ładowanie...

Odrzutowce zbombardowały miasto Idlib - co najmniej 25 zabitych

• Najprawdopodobniej rosyjskie odrzutowce zbombardowały Idlib

• Zginęło co najmniej 25 osób

• Kilkadziesiąt osób jest rannych

Odrzutowce zbombardowały miasto Idlib - co najmniej 25 zabitychŹródło: Wikimedia Commons
d2in3bw
d2in3bw

Najprawdopodobniej rosyjskie odrzutowce zbombardowały targ w będącym pod kontrolą rebeliantów mieście Idlib na północnym zachodzie Syrii, zabijając co najmniej 25 osób, w tym kobiety i dzieci - poinformowali mieszkańcy i ekipy ratunkowe.

Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Dwóch pracowników obrony cywilnej powiedziało agencji Reutera, że zwłoki wciąż są wydobywane spod gruzów budynków targowych, które się zawaliły. Miasto Idlib jest stolicą muhafazy (prowincji) o tej samej nazwie.

Jeden z mieszkańców i ratownicy mówili, że ataku z powietrza dokonały rosyjskie odrzutowce, które - jak mówili - można zidentyfikować po tym, że latają wysoko w przeciwieństwie do syryjskich śmigłowców, które atakują z niższego pułapu.

d2in3bw

W ostatnich tygodniach nasiliły się naloty na miasta i miasteczka w prowincji Idlib, będącej pod kontrolą koalicji głównie islamistycznych brygad pod sztandarem Armii Podboju (Dżaisz al-Fateh); w ich wyniku kilkadziesiąt osób zginęło i zostało rannych.

W nocy z piątku na sobotę w Genewie szefowie dyplomacji USA i Rosji John Kerry i Siergiej Ławrow uzgodnili "wstrzymanie wszelkich wrogich działań" w Syrii, poczynając od wschodu słońca w poniedziałek, 12 września. Według planu przedstawionego przez ministrów, rząd Syrii nakaże podległym mu oddziałom wstrzymanie działań bojowych w określonych rejonach kontrolowanych przez opozycję.

d2in3bw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2in3bw
Więcej tematów