Trwa ładowanie...
d3bp4tz

Odra: Wzrost zachorowań na Ukrainie. Powodem brak szczepień?

Na Ukrainie zaobserwowano wyraźny wzrost zachorowań na odrę. Najwięcej przypadków odnotowano w rejonach, w których szczepiło się najmniej osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odra: Wzrost zachorowań na Ukrainie. Powodem brak szczepień?
Odra: Wzrost zachorowań na Ukrainie. Powodem brak szczepień? (iStock.com)
d3bp4tz

Odra - wzrost zachorowań na Ukrainie

Według informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia w Kijowie, na Ukrainie zaobserwowano wyraźny wzrost zachorowań na odrę. Jedynie w ostatnim tygodniu października zachorowało aż 1319 osób. Od początku roku 2018 na odrę zachorował łącznie 35 tysięcy osób. Należy podkreślić, że większość z nich nie była zaszczepiona. Jak przekazano w przesłanym pap oświadczeniu resortu najwięcej przypadków odnotowano właśnie obwodach, w których jest najmniej zaszczepionych dorosłych i dzieci.

Szczepienia na odrę – kwestia bezpieczeństwa narodowego

Sprawa jest bardzo poważna, a ministerstwo ogłosiło ją „kwestią bezpieczeństwa narodowego”. Wiadomo, że w związku z zaistniała sytuacją szczepionki przeciwko odrze są dostępne we wszystkich regionach Ukrainy. Do placówek ochrony zdrowia przysłano do 1 października 700 tys. preparatów przeciwko chorobie. Od początku rok odnotowano 15 przypadków śmiertelnych (11 dzieci i dorosłych). Najwięcej zachorowań na odrę jest w obwodach: zakarpackim, lwowskim i iwano-frankowskim. Warto zaznaczyć, że od sierpnia 2018 roku działa już sztab Ministerstwa Ochrony Zdrowia zajmujący się właśnie tą chorobą, wrześniu przeprowadzono szczepienia dla dzieci do dziewiątego roku życia, a w czerwcu ministerstwo wydało rozporządzenie, na mocy którego szczepienia przeciwko odrze dla osób dorosłych będą bezpłatne.

d3bp4tz

Podziel się opinią

Share
d3bp4tz
d3bp4tz
Więcej tematów