Trwa ładowanie...

Mógł uciec z Gazy. Dramatyczna decyzja

Abdul Raouf al-Farra, obywatel Polski, miał możliwość opuszczenia Strefy Gazy przez przejście w Rafah na granicy z Egiptem. Jego nazwisko znalazło się na liście osób, które otrzymały takie upoważnienie. Jednak, jak poinformowała agencja Reuters, al-Farra zdecydował się pozostać w Gazie. Stwierdził, że jego emocjonalna więź z tym miejscem jest zbyt silna, aby mógł je opuścić.

Obywatel Polski o ewakuacji ze Strefy GazyObywatel Polski o ewakuacji ze Strefy GazyŹródło: PAP, fot: ATEF SAFADI
d4anevt
d4anevt

- To jest mój kraj i oni (Izraelczycy) nie mają innego wyjścia, jak tylko opuścić naszą ziemię - powiedział al-Farra, wyrażając swoje przekonanie o konieczności wycofania wojsk izraelskich z terytoriów zamieszkanych przez Palestyńczyków.

Zgodnie z informacjami, które udało się uzyskać, tylko kilkaset osób posiadających obce obywatelstwo oraz kilku ciężko rannych pacjentów zdołało opuścić Strefę Gazy przez przejście w Rafah. Były to jedyne osoby, które otrzymały pozwolenie na opuszczenie obszaru od czasu rozpoczęcia konfliktu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Zwiastuje przesilenie na Białorusi. Polska nie może się zawahać

Był na liście do ewakuacji. Obywatel Polski został w Strefie Gazy

Al-Farra stał się obywatelem Polski w 2010 roku, kiedy zawarł związek małżeński z Polką. Obecnie para jest w separacji, a była żona al-Farry oraz ich dorosłe już dzieci mieszkają za granicą.

d4anevt

Mimo to mężczyzna podkreślił, że choć jego dzieci wolałyby, aby był bezpieczny poza Gazą, to on ma tam innych bliskich krewnych i jest zaangażowany w sprawę palestyńską.

- Nie opuszczę narodu Gazy. Nie opuszczę mojej rodziny, mojej matki, mojego rodzeństwa, moich sąsiadów, moich przyjaciół - powiedział al-Farra, podkreślając swoje zobowiązanie wobec bliskich i społeczności, do której należy.

- Nasz naród walczy o odzyskanie swoich praw od 75 lat - dodał, nawiązując do długotrwałego konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4anevt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4anevt
Więcej tematów