Trwa ładowanie...

Obsadzanie unijnych stanowisk. Hanna Gronkiewicz-Waltz z nową funkcją

"To duże wyzwanie" - podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy ma nowe stanowisko przy Komisji Europejskiej - przewodniczącej misji "Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta". Polityk została wybrana spośród ponad dwóch tysięcy kandydatów.
Share
Przed Hanną Gronkiewicz-Waltz nowe zadania
Przed Hanną Gronkiewicz-Waltz nowe zadaniaŹródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2nl0yt

W procesie obsadzania unijnych stanowisk nowe funkcje znalazły się nie tylko dla Ewy Kopacz czy Beaty Szydło. Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wybrana - spośród ponad dwóch tysięcy kandydatów - na przewodniczącą misji "Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta".

Jak podaje Onet, polityk na to stanowisko powołał Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji. - Jak się później dowiedziałam, największe znaczenie przy wyborze mojej kandydatury miało to, że przez wiele lat rządziłam dużym miastem. Takiego kogoś poszukiwano. To duże wyzwanie, ale bardzo się cieszę, że będę mogła uczestniczyć w pracach komisji. Mam nadzieję, że sprawdzę się na tym stanowisku, zwłaszcza, że mam duże doświadczenie w tej dziedzinie i dobrze się w niej czuję - powiedziała w rozmowie z portalem Gronkiewicz-Waltz.

Na czym będzie polegać jej praca? - Generalnie mamy być ciałem doradczym i będziemy prowadzić badania przede wszystkim w zakresie ograniczenia emisji CO2 w smart cities. Chodzi o wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań np. w komunikacji miejskiej czy pozyskiwaniu energii. Wyniki badań pomogą w opracowaniu rozwiązań korzystnych dla naszego klimatu w europejskich miastach - tłumaczyła była prezydent Warszawy.

d2nl0yt

Zobacz także: Szydło znów schowała flagę unijną. Komentują Balcerowicz i Muller

Program ma potrwać 18 miesięcy, z możliwością przedłużenia. Pierwsze spotkanie ekspertów we wrześniu. Według informacji Onetu, za jeden dzień pracy przysługuje dieta w wysokości 450 euro.

Zobacz też: Sukces Roberta Biedronia w PE. Obejmie ważne stanowisko

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nl0yt

Podziel się opinią

Share
d2nl0yt
d2nl0yt
Więcej tematów