Trwa ładowanie...
d14uu1f

Obsadzanie unijnych stanowisk. Hanna Gronkiewicz-Waltz z nową funkcją

"To duże wyzwanie" - podkreśla Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była prezydent Warszawy ma nowe stanowisko przy Komisji Europejskiej - przewodniczącej misji "Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta". Polityk została wybrana spośród ponad dwóch tysięcy kandydatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed Hanną Gronkiewicz-Waltz nowe zadania
Przed Hanną Gronkiewicz-Waltz nowe zadania (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d14uu1f

W procesie obsadzania unijnych stanowisk nowe funkcje znalazły się nie tylko dla Ewy Kopacz czy Beaty Szydło. Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wybrana - spośród ponad dwóch tysięcy kandydatów - na przewodniczącą misji "Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta".

Jak podaje Onet, polityk na to stanowisko powołał Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji. - Jak się później dowiedziałam, największe znaczenie przy wyborze mojej kandydatury miało to, że przez wiele lat rządziłam dużym miastem. Takiego kogoś poszukiwano. To duże wyzwanie, ale bardzo się cieszę, że będę mogła uczestniczyć w pracach komisji. Mam nadzieję, że sprawdzę się na tym stanowisku, zwłaszcza, że mam duże doświadczenie w tej dziedzinie i dobrze się w niej czuję - powiedziała w rozmowie z portalem Gronkiewicz-Waltz.

Na czym będzie polegać jej praca? - Generalnie mamy być ciałem doradczym i będziemy prowadzić badania przede wszystkim w zakresie ograniczenia emisji CO2 w smart cities. Chodzi o wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań np. w komunikacji miejskiej czy pozyskiwaniu energii. Wyniki badań pomogą w opracowaniu rozwiązań korzystnych dla naszego klimatu w europejskich miastach - tłumaczyła była prezydent Warszawy.

d14uu1f

Zobacz także: Szydło znów schowała flagę unijną. Komentują Balcerowicz i Muller

Program ma potrwać 18 miesięcy, z możliwością przedłużenia. Pierwsze spotkanie ekspertów we wrześniu. Według informacji Onetu, za jeden dzień pracy przysługuje dieta w wysokości 450 euro.

Zobacz też: Sukces Roberta Biedronia w PE. Obejmie ważne stanowisko

d14uu1f

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d14uu1f

d14uu1f
d14uu1f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów