Trwa ładowanie...

Obostrzenia? Niedzielski: Nie chcemy, by zaszczepieni płacili za nieodpowiedzialność innych

Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej w Sanoku mówił m.in. o planach związanych z ewentualnymi obostrzeniami. Stwierdził, że rząd nie chce, by zaszczepieni ponosili koszty nieodpowiedzialności osób niezaszczepionych. Adam Niedzielski mówił również o nowych przepisach dotyczących szczepień i rozmowach z medykami.

Share
Niedzielski o obostrzeniach: Nie chcemy, by zaszczepieni płacili za nieodpowiedzialność innychNiedzielski o obostrzeniach: Nie chcemy, by zaszczepieni płacili za nieodpowiedzialność innychŹródło: East News
d4f8kmu

Adam Niedzielski pytany w Sanoku o ewentualne obostrzenia, których mogą spodziewać się Polacy w związku ze wzbierającą czwartą falą pandemii koronawirusa, powiedział, że rząd na razie nie ma takich planów.

- Na razie nie jesteśmy na takim poziomie zachorowań - mówię o skali ogólnopolskiej - żebyśmy w ogóle podejmowali decyzję o obostrzeniach. Prognozujemy cały czas, że ta średnia liczba zakażeń na koniec września będzie w okolicach tysiąca (…). To nie są jeszcze te przedziały, w których takie decyzje chcielibyśmy podejmować - stwierdził.

Minister zdrowia podał również inny powód wstrzemięźliwości rządu w sprawie wprowadzania ograniczeń sanitarnych. - Nie chcemy doprowadzać do sytuacji, w której osoby zaszczepione, odpowiedzialne ponoszą koszty nieodpowiedzialności osób, które się nie zaszczepiły i przyczyniają się do wzmożonej transmisji koronawirusa - powiedział.

Przemysław Czarnek znów szokuje. Reakcja europosłanki PiS

Adam Niedzielski o rozmowach z medykami: Nie ma wzajemnej niechęci

Szef resortu zdrowia pytany o to, czy jego absencja na dzisiejszych rozmowach z medykami oznacza niechęć do protestujących, stanowczo zaprzeczył. - Nie, absolutnie nie. To zaproszenie, które wystosowaliśmy mówiło o dniu wczorajszym i po prostu ten termin nie pasował drugiej stronie. To rozmowy są ważne i jest osoba upoważniona do ich prowadzenia, pan minister Piotr Bromber, który właśnie w tej chwili właśnie pewnie zasiada do rozmów - wyjaśnił minister.

d4f8kmu

Niedzielski dodał, że jeszcze dziś wraca do Warszawy i jeżeli rozmowy będą trwały, to z pewnością skontaktuje się z Bromberem, by dowiedzieć się, jaki jest ich wynik i w jakim są punkcie.

Pracodawcy zweryfikują pracowników? Niedzielski: przepisy trzeba dopracować

Minister Zdrowia mówił również o przepisach, które miałyby umożliwić pracodawcom skontrolowanie, czy ich pracownicy są zaszczepieni. - Te przepisy wymagają dopracowania. Wcześniej pracowaliśmy z takim założeniem, że te przepisy trafią na posiedzenie Sejmu, które miało miejsce w zeszłym tygodniu, ale tak się nie stało, więc będziemy pracowali, by na kolejnym posiedzeniu Sejmu ta dyskusja się odbyła - powiedział.

Niedzielski stwierdził jednak, że i tym razem debata o tych przepisach może się nie odbyć z uwagi na pojawiające się postulaty kolejnych środowisk - Pojawiają się nowe postulaty, chociażby ze strony uczelni, a nie tylko pracodawców. Szczególnie ze strony uczelni medycznych, których studenci mają kontakty z pracownikami ochrony zdrowia i pacjentami - przekazał szef resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4f8kmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f8kmu
d4f8kmu
Więcej tematów