Trwa ładowanie...

Obchody 4 czerwca. Spotkanie Morawieckiego i Dulkiewicz. "Bardzo słaba prowokacja"

Nie milknie burza wokół spotkania Mateusza Morawieckiego i Aleksandry Dulkiewicz, która chciała zaprosić premiera do rozmowy przy okrągłym stole. Zdaniem Marcina Horały z PiS, zachowanie prezydent Gdańska było "niepoważne". Z kolei Leszek Balcerowicz stwierdził, że partia rządząca "wykorzystuje pamięć o Janie Pawle II". Głos zabrał również marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

Obchody 4 czerwca. Spotkanie Morawieckiego i Dulkiewicz. "Bardzo słaba prowokacja"Źródło: East News
d1efwxd

Mateusz Morawiecki przybył do Gdańska na dzień przed obchodami 4 czerwca, by wziąć udział w konferencji naukowej z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Przed Europejskim Centrum Solidarności spotkał prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, która już wcześniej zapowiadała, że chciała zaprosić go do rozmowy przy okrągłym stole przed ECS.

Szef rządu zignorował jej prośbę. - Dziękujemy, mamy tutaj w sali BHP wspaniałą uroczystość dzisiaj - odpowiedział Dulkiewicz Mateusz Morawiecki, zmierzając w kierunku sali.

- Ta konferencja była zaplanowana przez pana Piotra Dudę w styczniu, wtedy otrzymałem zaproszenie i za to dziękuję. Zapraszam panią Dulkiewicz, bo widziałem ją po drodze, na wystawę dotyczącą pielgrzymki Jana Pawła II - dodał premier już podczas wystąpienia w sali BHP.

Zobacz także: Zgrzyt w Gdańsku. Premier Morawiecki zignorował prezydent Dulkiewicz

Sytuację przed ECS skomentował poseł PiS Marcin Horała, który stwierdził, że zachowanie Aleksandry Dulkiewicz jest "niepoważne". Według niego była "to próba zaczepiania premiera". "Bardzo słaba prowokacja nastawiona na efekt medialny" - czytamy we wpisie pełnomocnika okręgowego PiS na Pomorzu.

Stanisław Karczewski przypomniał, że we wtorek ma odbyć się uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 30 rocznicy wolnych wyborów do tej izby. "Pisemne zaproszenia przesłałem do byłych senatorów m.in. do Donalda Tusk i byłych prezydentów przed kilkoma tygodniami. Szanowana Pani prezydent Dulkiewicz, gości zaprasza się w godny sposób, a nie na chodniku!" - napisał Karczewski w sieci.

"Wykorzystają wszystko, łącznie z pamięcią o JP2, by przysłonić historyczną rocznicę wyborów 4.06, które otworzyły Polsce drogę do wolności" - napisał z kolei Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1efwxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1efwxd
Więcej tematów