Trwa ładowanie...
media

O. Rydzyk: Jesteśmy w oku cyklonu bo naraziliśmy się diabłu

Jesteśmy w oku cyklonu, bo naraziliśmy się bardzo diabłu - tak o. Tadeusz Rydzyk skomentował publikację treści przypisywanego mu wykładu, podczas którego miał m.in. obrazić parę prezydencką.

Share
O. Rydzyk: Jesteśmy w oku cyklonu bo naraziliśmy się diabłu
Źródło: Jupiterimages
d3fkmsh

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/xv-pielgrzymka-rodzin-radia-maryja-na-jasna-gore-6038692132017281g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/xv-pielgrzymka-rodzin-radia-maryja-na-jasna-gore-6038692132017281g )
XV Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę

Dyrektor Radia Maryja wieczorem połączył się telefonicznie z uczestnikami spotkania modlitewnego słuchaczy rozgłośni w Gdańsku - Sobieszewie. Spokojnie, róbmy swoje. My musimy siać i nie trzeba mieć do nikogo niechęci. Nie wolno, bo wtedy nie byłbym uczniem Chrystusa, tzn. nie kochałbym Chrystusa, gdybym miał do kogoś niechęć. Trzeba się modlić o to, żeby przyjmować wszystkich takimi jacy są. Nie zgadzam się na zło, na grzech i to bardzo jasno mówię co jest co: mogę i powinienem potępiać zło i grzech, ale nigdy człowieka - mówił dyrektor rozgłośni, nawiązując do zarzutów stawianych mu w publikacji tygodnika "Wprost".

d3fkmsh

Trzeba się modlić za ojczyznę, bo te czasy są o wiele trudniejsze niż komunistyczne. Teraz jest manipulacji tak wiele i tę manipulację zwielokrotniają media; media są w rękach tych, którzy nie kochają Kościoła, nie kochają Polski.(...) Pośmiać się z tego, że ludzie tak śmiesznie się zachowują, ci którzy manipulują; biedni ludzie; machnąć na to ręką i iść dalej do przodu - mówił redemptorysta.

"Wprost" udostępnił w internecie fragmenty nagrania wykładu o. Rydzyka z toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Padają w nim stwierdzenia, że prezydent Lech Kaczyński "oszukał" o. Rydzyka. Słowa:" Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza", według "Wprost" są skierowane do prezydentowej.

d3fkmsh

Podziel się opinią

Share
d3fkmsh
d3fkmsh
Więcej tematów