Trwa ładowanie...
pabianice

O krok od tragedii. Dzieci bawiły się na zewnętrznym parapecie 9. piętra

Mieszkańcy jednego z pabianickich osiedli byli świadkami mrożącego krew w żyłach zdarzenia. 3-letnia dziewczynka i jej 4,5-letni brat bawili się, wychylając z okna. Dzieci były na tyle beztroskie, że jedno z nich pozwoliło sobie wspiąć się na zewnętrzny parapet.

Share
O krok od tragedii. Dzieci bawiły się na zewnętrznym parapecie 9. piętra
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d24brft

Przerażające chwile miały miejsce w niedzielę na 9. piętrze jednego z pabianickich bloków przy ul. Grota-Roweckiego. Świadkowie niebezpiecznej zabawy dzieci natychmiast wezwali policję i straż pożarną.

Ponieważ jedno z dzieci stało na zewnętrznej części parapetu, strażacy zmuszeni byli je zabezpieczyć, dlatego rozłożyli skokochron. W tym czasie policjanci dostali się do mieszkania, w którym znajdowały się dzieci. Funkcjonariusze oprócz chłopca i dziewczynki zastali także śpiących rodziców niesfornej pary.

Policjanci ustalili, że podczas odpoczynku opiekunów dzieci najprawdopodobniej korzystając ze stojących w okolicy okna mebli, wspięły się na parapet i otworzyły okno.

Rodzice byli trzeźwi, ale mogą usłyszeć zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia dzieci, ponieważ powiadomiono o sprawie sąd rodzinny.

Źródło: RMF24/TVN24

d24brft

Podziel się opinią

Share
d24brft
d24brft
Więcej tematów