Trwa ładowanie...
d1veaa3

O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów

O. Grzegorz Kramer nie uniknął konsekwencji za kontrowersyjny wpis o papieżu. Jezuita napisał na Twitterze "chyba lepiej, żeby papieże umierali". Prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego zakazał mu publicznych wypowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów
O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów (Agencja Gazeta, Fot: Roman Rogalski)
d1veaa3

O. Grzegorz Kramer wziął udział w dyskusji o książce emerytowanego papieża. Benedykt XVI, choć przed laty zapowiadał wycofanie się z publicznej działalności, zabrał m.in. głos w sprawie celibatu.

"Miał milczeć, a póki co, teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali" - napisał Kramer, a wpis wywołał wielkie emocje wśród internautów. Teraz okazuje się, że duchowny nie uniknął konsekwencji za kontrowersyjnego tweeta o papieżu.

O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów

d1veaa3

Na wpis Kramera zareagował zakon jezuitów do którego należy proboszcz z Opola. Duchowny dostał zakaz publicznego wypowiadania się. Zlikwidował też konta w mediach społecznościowych, co w rozmowie z Wirtualną Polską nazwał "wyraźnym znakiem". Dopytywany, czy otrzymał zakaz, nie odpowiedział.

Zobacz też: Abp Marek Jędraszewski ze wsparciem episkopatu. Krzysztof Śmiszek komentuje

Nałożenie zakazu publicznych wypowiedzi potwierdził "Nowej Trybunie Opolskiej" socjusz prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. O. Jarosław Paszyński przekonuje w rozmowie z dziennikiem, że wpis Kramera był "nieroztropny, wieloznaczny i został zrozumiany opacznie, czyli tak, że autor życzy Benedyktowi XVI śmierci".

d1veaa3

"Zabierając głos publicznie, trzeba ważyć słowa. Tu tego zabrakło. Ojciec Kramer oczywiście nadal może głosić Słowo Boże. Zakaz dotyczy działalności na gruncie mediów społecznościowych" - powiedział O. Paszyński. Duchowny nie sprecyzował, jak długo potrwa. "To jest czas na refleksję" - dodał.

Zobacz też: Oburzenie po słowach jezuity. O. Grzegorz Kramer przeprasza

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1veaa3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1veaa3

d1veaa3
d1veaa3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów