Trwa ładowanie...

O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów

O. Grzegorz Kramer nie uniknął konsekwencji za kontrowersyjny wpis o papieżu. Jezuita napisał na Twitterze "chyba lepiej, żeby papieże umierali". Prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego zakazał mu publicznych wypowiedzi.

Share
O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitówŹródło: Agencja Gazeta, fot: Roman Rogalski
d368y5f

O. Grzegorz Kramer wziął udział w dyskusji o książce emerytowanego papieża. Benedykt XVI, choć przed laty zapowiadał wycofanie się z publicznej działalności, zabrał m.in. głos w sprawie celibatu.

"Miał milczeć, a póki co, teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali" - napisał Kramer, a wpis wywołał wielkie emocje wśród internautów. Teraz okazuje się, że duchowny nie uniknął konsekwencji za kontrowersyjnego tweeta o papieżu.

O. Grzegorz Kramer ukarany za kontrowersyjny wpis. Karę nałożył prowincjał jezuitów

Na wpis Kramera zareagował zakon jezuitów do którego należy proboszcz z Opola. Duchowny dostał zakaz publicznego wypowiadania się. Zlikwidował też konta w mediach społecznościowych, co w rozmowie z Wirtualną Polską nazwał "wyraźnym znakiem". Dopytywany, czy otrzymał zakaz, nie odpowiedział.

Zobacz też: Abp Marek Jędraszewski ze wsparciem episkopatu. Krzysztof Śmiszek komentuje

Nałożenie zakazu publicznych wypowiedzi potwierdził "Nowej Trybunie Opolskiej" socjusz prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. O. Jarosław Paszyński przekonuje w rozmowie z dziennikiem, że wpis Kramera był "nieroztropny, wieloznaczny i został zrozumiany opacznie, czyli tak, że autor życzy Benedyktowi XVI śmierci".

d368y5f

"Zabierając głos publicznie, trzeba ważyć słowa. Tu tego zabrakło. Ojciec Kramer oczywiście nadal może głosić Słowo Boże. Zakaz dotyczy działalności na gruncie mediów społecznościowych" - powiedział O. Paszyński. Duchowny nie sprecyzował, jak długo potrwa. "To jest czas na refleksję" - dodał.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d368y5f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368y5f
d368y5f
Więcej tematów