Trwa ładowanie...

O czym przeczytamy w nadchodzącym tygodniu? Sprawdzamy okładki tygodników

Stosunki polsko-żydowskie to temat, który wciąż będzie dominował w prasie. W nadchodzącym tygodniu przeczytamy też m.in. o nagrodach przyznawanych przez rząd swoim politykom.

Share
O czym przeczytamy w nadchodzącym tygodniu? Sprawdzamy okładki tygodnikówŹródło: PAP
d1woudt

Z okładki "Do Rzeczy" pada sugestia, że spór o nowelę ustawy o IPN jest częścią "ataku na Polskę". W numerze pojawi się kilka tekstów dotyczących tej tezy. Z kolei "Wprost", zamiast podgrzewać atmosferę, poszukuje punktów wspólnych dla Żydów i Polaków, które pomogłyby zażegnać spór.

Poniedziałkowe "Sieci" na swojej okładce pokazują natomiast Jonny'ego Danielsa. "Kim pan jest, panie Daniels"? - pyta autor wiodącego tekstu numeru. Z założycielem i prezesem fundacji From the Depths zajmującej się relacjami Polaków i Żydów rozmawiają Jacek i Michał Karnowski. "Myślę, że 90 proc. tego, co uważa się na świecie za polski antysemityzm, to historie, które nie mają oparcia w rzeczywistości" - mówi w wywiadzie bohater numeru.

Morawiecki w ciemnych okularach

Od tematu relacji polsko-żydowskich odchodzi nieco "Newsweek". Choć w środku pojawi się materiał Pawła Reszki na temat lęków współczesnych Żydów, to jednak głównym tematem numeru jest nasz rząd. Okładkowa grafika przedstawia Beatę Szydło, Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego w ciemnych okularach. "Na podwyżki, premie, samochody i dotacje dla zaprzyjaźnionych fundacji ludzie władzy wydają setki milionów" - brzmi główna teza artykułu.

Zobacz także: "Ksiądz wypędził demona intelektualizmu!"

d1woudt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1woudt
d1woudt
Więcej tematów