Trwa ładowanie...

Nowy trop w sprawie awionetki-widma

W sprawie samolotu, który w połowie września rozbił się w lesie koło Ustrzyk Dolnych pojawił się nowy trop. Jak dowiedział się reporter RMF FM, śledczy podejrzewają, że właścicielem maszyny mógł być Łotysz.

Share
Nowy trop w sprawie awionetki-widmaŹródło: KWP Rzeszów
drdr5ej

Podkarpaccy policjanci wystąpili do władz tego kraju o pomoc w ustaleniu, do kogo należy awionetka. Na "łotewski trop" natrafili podczas analizowania dokumentacji prowadzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Okazało się, że samolot to licząca sobie 50 lat maszyna typu Gawron. Kilkanaście lat temu zarejestrowano go w Polsce, jednak 2004 roku został sprzedany na Łotwę.

Katastrofa awionetki w Mielcu

Samolot, zawieszony w koronach drzew, znaleźli 14 września robotnicy leśni. Gdy strażakom udało się do niego dostać, stwierdzili, że nikogo nie ma w środku. Nikogo nie było też w pobliżu maszyny. "Policjanci pracują na miejscu, zabezpieczają ślady, które pomogą ustalić okoliczności wypadku. Trwają też czynności w celu ustalenia, kto leciał awionetką" - informowała komenda wojewódzka policji w Rzeszowie.

Jak informuje rmf24.pl, wykryte w maszynie ślady linii papilarnych i ślad biologiczny nie pomogą w identyfikacji osoby, która leciała samolotem. Podejrzewa się, że wnętrze samolotu ktoś próbował wyczyścić lub ślady uległy uszkodzeniu po tym, jak zostały pokryte pianą gaśniczą przez strażaków.

Możliwe, że pilot nielegalnie przekroczył polską granicę, a maszynę wykorzystywał do przemytu.

Żródło: rmf24.pl

drdr5ej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drdr5ej
drdr5ej
Więcej tematów