Trwa ładowanie...
d3inb1c

Nowy Targ. Był "duszpasterzem dzieci i młodzieży". Przyznał się do molestowania 9 dziewczynek

Ksiądz miał krzywdzić dziewczynki podczas organizowanych przez siebie parafialnych wyjazdów dla dzieci do aquaparku czy parku linowego. Jego zwierzchnik nie wierzy w winę podopiecznego i twierdzi, że duchowny padł ofiarą pomówień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Targ. Ksiądz przyznał się do molestowania dzieci
Nowy Targ. Ksiądz przyznał się do molestowania dzieci (iStock.com, Fot: iweta0077)
d3inb1c

Do ujawnienia bulwersującej sprawy doszło przez przypadek. W grudniu 2016 r. wychowawczyni podczas zajęć z piątą klasą w jednej ze szkół w Nowym Targu mówiła o pedofilii. Nagle jedna z dziewczynek podniosła rękę i powiedziała, że tak postępował z nimi ksiądz Mariusz W. O sprawie została poinformowana dyrekcja szkoły. Prokuratura wszczęła śledztwo - opisuje gazetakrakowska.pl.

Ofiarą duchownego padło 9 dziewczynek w wieku od 9 do 12 lat. Miały być krzywdzone podczas organizowanych przez księdza parafialnych wyjazdów dla dzieci np. do aquaparku czy parku linowego. Mariusz W. został przeniesiony z parafii w Nowym Targu zanim afera wyszła na jaw. Po pół roku usłyszał zarzuty, ale pozostawał na wolności. Co dwa tygodnie musiał meldować się na komisariacie policji.

d3inb1c

Początkowo duchowny twierdził, że padł ofiara pomówień. Określał się "duszpasterzem dzieci i młodzieży". Dzieci miały się do niego "przytulać, bo go lubiły". Mariusz W. do winy przyznał się kilka dni temu na rozprawie za zamkniętymi drzwiami. To jednak nie kończy procesu. Przesłuchiwani są m.in. biegli. Przełożony księdza nie wierzy w winę księdza. Utrzymuje, że padł ofiarą pomówień.

Macierewicz mówi o szanowaniu Konstytucji RP. Opozycja wybuchła śmiechem

Źródło: gazetakrakowska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3inb1c

Podziel się opinią

Share

d3inb1c

d3inb1c
Więcej tematów