WP

Nowy spot PO. Duda i Jaki "krok po kroku wyprowadzają Polskę z Unii"

Platforma Obywatelska uderza w prezydenta Andrzeja Dudę oraz wiceministra Patryka Jakiego w nowym wyborczym spocie, który Wirtualna Polska publikuje jako pierwsza. Największa partia opozycyjna oskarża polityków, że ci "wyprowadzają krok po kroku" Polskę z Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Platforma w nowym klipie uderza w prezydenta Dudę
Platforma w nowym klipie uderza w prezydenta Dudę (PO, Fot: PO)
WP

"PiS krok po kroku wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej" - mówi lektor w spocie przygotowanym na zlecenie Platformy Obywatelskiej. I wylicza, że "prezydent Duda nazywa Unię Europejską wyimaginowaną wspólnotą, z której niewiele dla nas wynika", a "Patryk Jaki lubi wpis, w którym flagę unijną porównano do szmaty". "Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy?" - pyta w kampanijnym spocie lektor.

PO PO
Podziel się
WP

"Polska dostała z UE ponad 400 mld zl. Sama Warszawa - 17 mld zł. A teraz wyobraź sobie Warszawę bez drugiej linii metra, kolei na lotnisko, Centrum Nauki Kopernik, 60 nowoczesnych tramwajów i wielu nowych dróg, placów i rond. Teraz Ty zdecydujesz, czy pieniądze z Unii wciąż będą poprawiały jakość Twojego życia" - słyszymy w klipie "Dla PiS wyimaginowana wspólnota, dla mieszkańców Warszawy lepsze życie".

Platforma sugeruje, że Patryk Jaki - jeśli wygrałby wybory prezydenckie w stolicy - doprowadziłby wraz ze swoim obozem politycznym do tego, że Warszawa zostałaby odcięta od miliardów złotych z Unii na wielkie inwestycje.

Kilka dni temu europosłanka Róża Thun napisała w felietonie na wyborcza.pl: "Uspokajacie się, że Polacy w referendum nie zgodzą się na wyjście z Unii Europejskiej? Mam dla was złą wiadomość: Polaków nikt o to nawet nie zapyta. PiS załatwi to sam w jedną noc, tak samo jak załatwił Trybunał Konstytucyjny".

thun wyborcza.pl
Podziel się
WP

Trzaskowski wsiada w "metro Europa"

Spot współgra z nową akcją Rafała Trzaskowskiego, którego we wtorek wsparł w kampanii Grzegorz Schetyna. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy wraz z liderem swojej partii podróżował metrem, rozdawał ulotki i rozmawiał z mieszkańcami, przekonując ich, że jeśli w kasie miasta zabraknie środków z UE, to nie będzie dużych i kluczowych inwestycji. Nowy projekt Trzaskowskiego nazywa się "Metro Europa" i będzie kontynuowany.

Spot PO wymierzony w Patryka Jakiego nie jest pierwszym w tej kampanii. Tydzień temu pisaliśmy o spocie "Listy wstydu PiS", w którym na tapetę zostali wzięci kandydaci na radnych PiS w Warszawie. Na liście kandydatów znaleźli się m.in. kierowca Jarosława Kaczyńskiego Jacek Cieślikowski, prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz i szef zarządu budynków komunalnych Edmund Świderski, związany z reprywatyzacją jednej z kamienic w stolicy.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP