Trwa ładowanie...
dvawkhz

"Listy wstydu PiS". PO uderza w Patryka Jakiego i jego ludzi startujących w wyborach samorządowych

Platforma Obywatelska uderza w samorządowców startujących z list PiS i popieranych przez Patryka Jakiego. Na liście kandydatów, którzy widnieją w spocie PO, są m.in. kierowca Jarosława Kaczyńskiego Jacek Cieślikowski, prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz i szef zarządu budynków komunalnych Edmund Świderski, związany z reprywatyzacją jednej z kamienic w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO uderza nowym spotem w kandydata PiS na prezydenta Warszawy
PO uderza nowym spotem w kandydata PiS na prezydenta Warszawy (PAP, Fot: Leszek Szymański)
dvawkhz

"Warszawa musi być uczciwa i ambitna, której władze samorządowe nie będą robić wstydu" - mówi Patryk Jaki we fragmencie najważniejszego jak dotąd w warszawskiej kampanii PO spocie, który widziała Wirtualna Polska.

W kontrze do tych słów kandydata PiS na prezydenta stolicy, PO zaprezentowała w swoim materiale wypowiedzi ludzi, którzy startują w wyborach samorządowych z list PiS w Warszawie. Wśród nich wyrzucony ze sztabu Patryka Jakiego za anstysemickie wpisy skarbnik i współpracowniczka ministra Michała Dworczyka Olga Semeniuk, znana z proputinowskich poglądów.

„Mało kto dzisiaj potrafi głośno powiedzieć, że UE powinna być całkowicie rozwiązana (...) Jestem zdecydowanym przeciwnikiem UE” - napisała na FB Semeniuk w dzień wyborów prezydenckich we Francji. Doradczyni wiceszefa MON twierdziła wówczas, że „wygrana Le Pen byłaby po Brexicie i wygranej Trumpa trzecim, słusznym i większym pójściem pod prąd w polityce międzynarodowej".

dvawkhz

Po naszej interwencji Semeniuk usunęła swoje wpisy.

W spocie PO oprócz Semeniuk znalazły się także nazwiska Cezarego Jurkiewicza, prezesa Polskiej Fundacji Narodowej, i Sebastiana Kalety, wiceprzewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej, który jest kandydatem PiS do Rady Miasta st. Warszawy.

Szpądrowski WP.PL
Szpądrowski
Szpądrowski WP.PL
Szpądrowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvawkhz

Podziel się opinią

Share

dvawkhz

dvawkhz
Więcej tematów