Trwa ładowanie...
d42pyuy
pis

Nowy spot PiS: jeden Donald wystarczy

PiS twardo opowiada się przeciwko reelekcji Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Stara się do tego przekonać nie tylko unijnych dyplomatów, ale także Polaków. Temu ma służyć nowy spot opublikowany na kanale ugrupowania na YouTube.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy spot PiS: jeden Donald wystarczy
(YouTube)
d42pyuy

Spot zatytułowany jest "Jeden Donald wystarczy" i nawiązuje do jednego z wpisów na profilu Tuska na Twitterze, w którym ten zacytował słowa swojej żony, dotyczące jego reelekcji na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Film rozpoczyna się od słów Jarosława Kaczyńskiego: My powinniśmy postawić Donaldowi Tuskowi pewne zadania, niech on dla Polaków coś załatwi". Następnie na ekranie pojawia się napis: "Donald Tusk dla Polaków nie zrobił nic".

Lektor oznajmia, że Tusk, jeszcze jako premier, "zlikwidował konkurencyjny dla krajów Europy Zachodniej przemysł stoczniowy, otrzymując jednocześnie od Angeli Merkel nagrodę Rathenaua, polakożercy, który nazwał Polskę państwem sezonowym. Tusk za to zyskiwał poklask wśród unijnego establishmentu. Donald Tusk popiera donosy na Polskę i grozi legalnie wybranym władzom".

d42pyuy

Autorzy spotu twierdzą, że kadencja Tuska jako szefa Rady Europejskiej "to czas największego kryzysu Europy. Tusk nie dbał o bezpieczeństwo Polaków, poparł narzucenie liczby islamskich imigrantów państwom Unii, w wyniku czego wezbrała liczba zamachów terrorystycznych. Ginęli w nich również Polacy".

"Tuskowi wyszło jedno - z Unii wyszła Wielka Brytania" - mówi lektor. "Żona Tuska się nie myliła: jeden Donald naprawdę wystarczy" - stwierdza.

Na spot natychmiast zareagował na Twitterze poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.

Zareagowali także dziennikarze: Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej" i Konrad Piasecki z RadiaZET.

d42pyuy

Podziel się opinią

Share

d42pyuy

d42pyuy
Więcej tematów