Trwa ładowanie...
d13epf5

Nowy sondaż. SLD znowu może się cieszyć

Wygląda na to, że w sondażach SLD jest jak wańka-wstańka. W środę partia zaliczyła wynik niemal 10 proc., żeby następnego dnia znaleźć się pod progiem wyborczym. Jednak w piątek znowu może świętować sondażowy sukces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W tym tygodniu opublikowano kilka sondaży. Największe różnice dotyczą SLD
W tym tygodniu opublikowano kilka sondaży. Największe różnice dotyczą SLD (PAP)
d13epf5

W najnowszym sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu", se.pl oraz Nowa.tv lider jest jeden, czyli PiS z poparciem 47 proc. Na drugim miejscu z poparciem 19 proc. znajduje się PO.

Na trzecim miejscu znalazło się SLD z poparciem 8 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze 4 partie. Na Kukiz'15 chce zagłosować 7 proc. ankietowanych, a na Nowoczesną 6 proc. Jeśli wyborczy odbyłyby się w lutym, na PSL i Partię Razem zagłosowałoby po 5 proc. wyborców.

W poprzednim sondażu Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" i se.pl na PiS chciało zagłosować 49 proc., a na PO 15 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim sondażem SLD zyskało 2 pkt. proc., a Kukiz'15 i PSL stracił po 1 pkt. proc. Poparcie dla Nowoczesnej i Partii Razem się nie zmieniło.

d13epf5

Zobacz także: Jacek Żakowski: „Pierwszy raz mamy doniesienie ze środka rosyjskiego układu wokół Macierewicza"

Przypomnijmy, że w tym tygodniu opublikowano też inne sondaże. Największe różnice dotyczą SLD. W sondażu IBRiS dla Onetu SLD miało 9,4 proc. poparcia, a w badaniu Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 partia znalazła się pod progiem wyborczym z wynikiem 3 proc.

d13epf5

Podziel się opinią

Share

d13epf5

d13epf5
Więcej tematów