Trwa ładowanie...

Kolejny zaskakujący sondaż. Przeczy poprzedniemu

W ostatnich sondażach pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje PiS. Więcej zaskakujących roszad jest na kolejnych. Po tym jak w jednym sondażu SLD zaliczyło aż 10-proc. poparcia, jeszcze tego samego dnia w innym wylądowało poniżej wyborczego progu.

Kolejny zaskakujący sondaż. Przeczy poprzedniemuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d4b9hbj
d4b9hbj

Z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 40 proc. Polaków. Na drugim miejscu znalazła się Platforma z poparciem 16 proc. (zanotowała 4-punktowy spadek), na trzecim - Nowoczesna z wynikiem 8 proc.

Kolejni w stawce są: Kukiz’15 z 6-procentowym poparciem oraz PSL, które wskazało 5 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego. Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partię Wolność, a także Partię Razem wskazało 3 proc. respondentów.

Wyniki badania stoją w sprzeczności z tym, co wynikało z opublikowanego tego samego dnia sondażu IBRiS dla Onetu. Na Prawo i Sprawiedliwość również chciało zagłosować niemal 40 proc. badanych. Na podium znalazło się też miejsce dla PO, której poparcie wyniosło blisko 20 proc., oraz - co zaskakujące - SLD. Na ugrupowanie Włodzimierza Czarzastego swój głos było gotowych oddać aż 9,4 proc. badanych.

W parlamencie znalazło się jeszcze miejsce dla PSL-u (6.6 proc.) i Kukiz'15 (5,5 proc.). Pod progiem wyborczym wylądowała Nowoczesna z 4,5 proc. poparcia.

d4b9hbj

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 19-20 lutego 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1002 osoby.

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska zdumiona. "Jak można mieć pretensje do Schetyny, nie mając do Kaczyńskiego?"

d4b9hbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b9hbj
Więcej tematów