Trwa ładowanie...

Nowy sondaż prezydencki. Dwóch kandydatów idzie łeb w łeb

W najnowszym sondażu prezydenckim Andrzej Duda i Donald Tusk notują bardzo zbliżone poparcie. Różnica to niecały punkt procentowy. Pozostali kandydaci są daleko w tyle za czołową dwójką.

Share
Nowy sondaż prezydencki. Dwóch kandydatów idzie łeb w łeb
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dbpwz0p

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę aktualnie urzędująca głowa państwa mogłaby liczyć na 38,75 proc. poparcie. Tuż za nią, z rezultatem gwarantującym miejsce w drugiej turze, znalazłby się przewodniczący Rady Europejskiej z wynikiem 37,84 proc. Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Radia Zet przez Instytut Badań Spraw Publicznych.

Trzecie miejsce zająłby Robert Biedroń z partii Wiosna, na którego głos oddałoby 8,91 proc. respondentów. Tuż za podium byłby Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL z 6,12 proc. poparciem. Następne pozycje zajęliby Janusz Korwin-Mikke (2,37 proc.), Paweł Kukiz (2,24 proc.) i Włodzimierz Czarzasty (0,74 proc.). 3,03 proc. Polaków nie wie na kogo oddałoby głos.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI, w dniach 31.01-06.02.2019 r., na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. Próba została dobrana z uwzględnieniem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

dbpwz0p

Zobacz także: Posłanka PiS wysłała Donalda Tuska do piekła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbpwz0p

Podziel się opinią

Share
dbpwz0p
dbpwz0p
Więcej tematów