Trwa ładowanie...
d2g0iaq

Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy. Nowy sondaż

Ponad 43 proc. badanych ma niekorzystną opinię na temat rządów sprawowanych przez Andrzeja Dudę. Jego prezydenturę pozytywnie ocenia 37 proc. Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oceny dotyczącej rządów prezydenta Andrzeja Dudu nie ma prawie co piąty Polak
Oceny dotyczącej rządów prezydenta Andrzeja Dudu nie ma prawie co piąty Polak (East News, Fot: Dominik Gajda)
d2g0iaq

Prezydenturę Andrzeja Dudy negatywnie ocenia 43,2 proc. badanych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Reaserch na zlecenie portalu rp.pl. Przeciwnego zdania jest 37,2 proc. Polaków. Z kolei 19,5 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

- Prezydent traci atuty. Ludzie zastanawiają się, czy spełnił swoją obietnicę, iż zamierza być prezydentem wszystkich Polaków - uważa prof. Wawrzyniec Konarski z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w rozmowie z serwisem. Według politologa to ma być jedna z przyczyn, dlaczego Duda traci uznanie społeczne.

   WP.PL
(WP.PL)

- Spekulacją bardziej oczekiwaną jest nieuzyskanie wyraźnego oblicza polityka samodzielnego wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na niewysokiej ocenie zaważyły też wpadki wizerunkowe czy lapsusy słowne - dodaje.

d2g0iaq

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie portalu rp.pl. Został przeprowadzony 22-23 stycznia 2019 r. na reprezentatywnej grupie 800 Polaków. Próba została dobrana z uwzględnieniem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Zobacz także: Morawiecki po forum w Davos dla WP: Polska jest postrzegana jako oaza spokoju gospodarczego

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g0iaq

Podziel się opinią

Share
d2g0iaq
d2g0iaq
Więcej tematów