Trwa ładowanie...
d2op2wx

Nowy sondaż. Partia Jarosława Kaczyńskiego "drapieżnie" odbiera głosy

PiS wygra wybory i zdobędzie samodzielną większość - tak wynika z nowego sondażu IBRiS. Co więcej, Polacy widzą tę partię jako "drapieżną". Z kolei jej największy przeciwnik - Koalicja Obywatelska - jest niczym "miś panda".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński znowu triumfuje
Jarosław Kaczyński znowu triumfuje (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d2op2wx

Nowy sondaż IBRiS zaprezentowany na Forum Ekonomicznym w Krynicy potwierdza trend z poprzednich badań - zgodnie z nimi PiS ma zwyciężyć w wyborach parlamentarnych.

Aż 43,4 proc. pytanych właśnie na partię Jarosława Kaczyńskiego chce oddać swój głos. Gdyby wybory odbyły się teraz, KO wybrałoby 21,2 proc. respondentów.

Trzecie miejsce należy do startujących wspólnie SLD, Wiosny i Razem. Na Lewicę wskazało 14,1 proc. ankietowanych. Do Sejmu dostałoby się jeszcze PSL - z wynikiem 5,7 proc.

d2op2wx

Zobacz także: Wybory 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska rywalem Jarosława Kaczyńskiego

Poza progiem wyborczym znalazłaby się z kolei Konfederacja. Ją wybrało 4,8 proc. respondentów. 10,5 proc., nie wie, na kogo będzie głosować.

Co więcej, według Polaków PiS jest "drapieżny", a KO przypomina "misia pandę" - sympatyczne, ale leniwe zwierzę.

d2op2wx

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 24 sierpnia - 4 września 2019 roku metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na grupie 8 000 pełnoletnich Polaków.

Mimo dobrych wyników, politycy PiS w rozmowie z WP nieoficjalnie przyznają, że kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera nieco pokrzyżowała im plany.

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów