Trwa ładowanie...
d2mrz8x

Nowy pomysł PiS: żądają informacji o obywatelach innych narodowości

Wojewoda zachodniopomorski, Krzysztof Kozłowski zwrócił się do regionalnych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast o informacje nt. obywateli polskich posiadających także inne obywatelstwo. Pomysł ten nie spodobał się politykom Platformy Obywatelskiej. - List ten skierowany został na polecenie Ministra Obrony Narodowej - informuje TVN.
Share
Nowy pomysł PiS: żądają informacji o obywatelach innych narodowości
Źródło: TVN24, Fot: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
d2mrz8x

Wojewoda nie komentuje sprawy. - Bardzo uprzejmie proszę o kontakt z Ministerstwem Obrony Narodowej - odpowiada dziennikarzom TVN24.

Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej domaga się informacji w sprawie od premier Beaty Szydło. Zwrócił również uwagę, że w Polsce mieszka około 500 tysięcy Polaków deklarujących jeszcze inną narodowość.

Pomysłu wojewody bronią politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wiceminister MON, Michał Dworczyk zwrócił uwagę, że działania te są zgodne z ustawą o zarządzaniu kryzysowym.

- Zbieranie informacji nie jest żadnym wytykaniem. Często niebezpieczeństwo, które wiąże się z terrorem w Europie jest dziełem osób, które przybyły do Europy, nie są rdzennymi Europejczykami - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.

- Nie chodzi tu o bezpieczeństwo a o wzbudzenie w nas strachu, niepokoju, które PiS sobie potem zdyskontuje - ocenia jednak Sławomir Nitras z PO.

źródło: TVN24

d2mrz8x

Podziel się opinią

Share
d2mrz8x
d2mrz8x
Więcej tematów