Śmierć Andrzeja Leppera. Teoria spiskowa w nowym podręczniku do HiT
Prof. Wojciech Roszkowski, autor podręcznika "Historia i Teraźniejszość", nie przestaje szokować. W nowej, drugiej już części swojej książki, pisze m.in. o "skutecznych terapiach" na homoseksualizm. Historyk porusza też sprawę "tajemniczej" w jego ocenie śmierci Andrzeja Leppera i wspomina o "seryjnym samobójcy".
03.08.2023 | aktual.: 03.08.2023 07:17
Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Wprowadzony został w miejsce przedmiotu wiedza o społeczeństwie, nauczanego w zakresie podstawowym, obejmuje zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie i zagadnienia z historii najnowszej od 1945 r. do 2015 r.
Właśnie do sprzedaży trafiła druga część podręcznika do HiT- dla klasy drugiej liceów i techników. Tym razem opisywane są w nim lata 1980-2015. Książka już teraz wywołuje niemałe emocje.
"Przestało mnie dziwić, ze prof. Roszkowski dzieli się swoim poglądami na transplantologię czy in vitro. Ale, że zamieszcza w podręczniku teorie spiskowe, to jednak nadal mnie szokuje" - komentuje na Twitterze Justyna Suchecka z TVN24.
Dziennikarka odniosła się w ten sposób do fragmentu jednego z rozdziałów nowo wydanego podręcznika, w którym można przeczytać o kampanii wyborczej z 2011 roku.
"Odbywała się pod znakiem przewagi PO w sondażach. Tragiczny wstęp do niej stanowiła tajemnicza śmierć szefa 'Samoobrony', Leppera. Policja orzekła, ze była ona rezultatem samobójstwa, choć podnoszono co do tego wątpliwości, zwłaszcza, że kilka innych tajemniczych zgonów osób publicznych określano z czasem dziełem 'seryjnego samobójcy'" - czytamy w książce prof. Roszkowskiego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Prof. Roszkowski: homoseksualizm podlega terapii
W Wirtualnej Polsce postanowiliśmy szerzej przyjrzeć się książce prof. Wojciecha Roszkowskiego. Na łamach wydawnictwa historyk zajmuje się m.in. epidemią AIDS i narkomanią.
"W związku z faktem, że rozprzestrzenianie się choroby było najszybsze w środowiskach homoseksualistów i narkomanów, często podnoszono konieczność zmiany obyczajowości i propagowano - niestety z niewielkimi skutkami - wstrzemięźliwość i stałość w kontaktach intymnych jako najlepszy sposób uniknięcia zakażenia" - czytamy diagnozę Roszkowskiego.
"Dla ideologów LGBT homoseksualizm ma charakter genetyczny i nie daje się zmienić pod wpływem społeczeństwa i kultury. Tymczasem liczne badania wskazały, że jest to zjawisko bardziej skomplikowane i w wielu przypadkach, choć zapewne nie zawsze, podlegające terapii" - pisze Roszkowski.
Czytaj też: Kłopoty Terleckiego. Jest decyzja sądu