Trwa ładowanie...

Nowy limit osób w kościele. Ile osób może przyjść do kościoła?

Ile wiernych może jednocześnie przebywać w kościele? Od niedzieli 17 maja obowiązuje nowy limit osób w kościele. Co to oznacza?

Nowy limit osób w kościele. Ile osób może przyjść do kościoła?Źródło: Pixabay
dd7z1yl
dd7z1yl

Nowy limit osób w kościele

Ile osób może wejść do kościoła? Ilu wiernych może uczestniczyć w kościelnych uroczystościach? Od 17 maja w Polsce obowiązują nowe zasady, wprowadzone w związku z trzecim etapem odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Teraz w kościele obowiązuje limit: jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych powierzchni. Nie wlicza się w to osób sprawujących liturgię.

Więcej osób w kościele niż wcześniej. Rząd zmienia limit

W marcu 2020, po wprowadzeniu narodowej kwarantanny, w kościołach w Polsce mogło jednocześnie przebywać zaledwie 5 osób. W miarę poprawy sytuacji epidemiologicznej w kraju i luzowania obostrzeń ta liczba stopniowo rosła. W drugiej połowie kwietnia Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadziło nowy limit osób w kościołach - w uroczystościach religijnych mogło uczestniczyć więcej osób, proporcjonalnie do powierzchni kościoła. Na jedną osobę musiało przypadać 15 metrów kwadratowych. Od 17 maja limit wynosi już: jedna osoba na 10 metrów kwadratowych budynku. Im większa powierzchnia kościoła, tym oczywiście więcej wiernych będzie mogło się w nim znajdować jednocześnie.

Kościół w czasie epidemii koronawirusa. Zasady

  • Przestrzegamy obowiązującego limitu osób w kościele.
  • Komunię Świętą przyjmujemy na rękę.
  • Nie używamy wody święconej. Przy wejściu do kościoła wystarczy się przeżegnać.
  • Znak pokoju przekazujemy sobie poprzez skinięcie głowy.Rezygnujemy z podawania ręki.

Jadwiga Emilewicz chce zostać prezesem Porozumienia? Jasne stanowisko Jarosława Gowina

dd7z1yl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd7z1yl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj