Trwa ładowanie...
d1eqejh

Nowy Jork: polonijni muzycy ofiarom zamachów


Kilkunastu polonijnych muzyków związanych z Nowym Jorkiem nagrało w październiku okolicznościową płytę, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc rodzinom Polaków zamordowanych podczas zamachów terrorystycznych na World Trade Center. Od 2 listopada, kiedy to album pojawił się na rynku, sprzedano już blisko 600 egzemplarzy z tysięcznego nakładu.

Share
d1eqejh

Pomysłodawcą i producentem płyty kompaktowej jest Cezary Szymczewski, właściciel agencji Perfekt na Greenpoincie. Z zamiłowania muzyk i kompozytor, Szymczewski przygotował album składający się z 15 utworów o łącznym czasie 61 minut. Płytę można kupić we wszystkich polonijnych sklepach muzycznych, a także w Księgarni "Nowego Dziennika" w cenie 10 dolarów. Dysk cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na zawartość muzyczną, ale również jako cegiełka na cel charytatywny.

Album WTC 9.11.01 8:45 am jest jedyną w swoim rodzaju kompilacją prezentującą działalność lokalnych muzyków (zawodowców i amatorów), którzy występują przed polonijną publicznością. Dla przykładu, Aleksandra Andrukiewicz, Marta Jurowiec i Agnieszka Wiśniewska są laureatkami konkursów "Śpiewać każdy może", których finał odbył się w październiku w klubie Europa. Te trzy utalentowane wokalistki są niezwykle mocną stroną całego albumu. Andrukiewicz występuje w kilku utworach, ale największe wrażenie robi jej interpretacja a capella hymnu USA "The Star Spangled Banner". Marta Jurowiec natomiast znakomicie daje sobie radę w trudnym wokalnie, oryginalnym numerze nagranym z formacją Jungle Boogie Brothers, Macka Miernika.

Dwie niespodzianki na płycie to piosenka "Opadły mgły" w wykonaniu Stefana Zacha i nagranie "Nostradamus" z udziałem Mietka Szcześniaka, Andrzeja Ilczyszyna i Zdzisława Świerszczyńskiego. Ponadto, dzięki poparciu wytworni Sony Music Polska, album zawiera nagranie znanego polskiego zespołu Polücjanci. Pozostali wykonawcy to: Kuba Wesner, Valdi Hrabia Rodzimski, Impuls, Zadra & Bum i Renata Świerszczyńska.

W piątek 30 listopada w Polskim Domu Narodowym na Greenpoincie (Club Warsaw) odbędzie się koncert promocyjny płyty z udziałem większości artystów. Drugą część imprezy poprowadzi red. Leszek Nowicki z TV Polonia, który poświęci około 20 minut na rozmowy z telewidzami i postara się udzielić odpowiedzi na ewentualne pytania dotyczące programu. (Łukasz Bułka/pr)

d1eqejh

Podziel się opinią

Share
d1eqejh
d1eqejh
Więcej tematów