Trwa ładowanie...
dw44w9g

Nowoczesna złoży wniosek do TK ws. ustawy budżetowej

W najbliższych dniach Nowoczesna złoży wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie, czy legalne było przyjęcie ustawy budżetowej - poinformował lider tej partii Ryszard Petru. - Robimy to jak najszybciej się da (...) Będziemy jutro albo pojutrze ten wniosek przedstawiać - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Petru
Ryszard Petru (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dw44w9g

Pytany, czy nie jest naiwnością kierowanie wniosku do TK, który "został przejęty przez PiS", Petru odpowiedział: - Zgłosimy wniosek o wykluczenie dublerów w ramach tego wniosku.

Petru nawiązał też do protestu, który - w czasie procedowania w Senacie ustawy budżetowej - prowadziła PO w Sejmie i który w czwartek został zawieszony. Jego zdaniem, jeżeli PO chciała być skuteczna w proteście, powinna była blokować mównicę senacką.

Bo to w Senacie budżet przeszedł i jest do podpisu prezydenta. Dziwię się w związku z tym takiej nieskuteczności protestu - powiedział Petru. - Nasza forma będzie prawna, proponuje również PO złożenie podpisów pod tym wnioskiem do Trybunału - dodał.

dw44w9g

Jak mówił, Nowoczesna poprze wniosek PO o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, bo - jak uzasadniał Petru - marszałek "się nie sprawdził, nie rozwiązał konfliktu".

Sejm dziś przerwał swoje obrady do 25 stycznia. Do tego czasu posłowie mają wypracować sposoby rozwiązania kryzysu parlamentarnego.

dw44w9g

Podziel się opinią

Share

dw44w9g

dw44w9g
Więcej tematów