Trwa ładowanie...
dybzrc0

Nowoczesna złoży wniosek do TK ws. ustawy budżetowej

W najbliższych dniach Nowoczesna złoży wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie, czy legalne było przyjęcie ustawy budżetowej - poinformował lider tej partii Ryszard Petru. - Robimy to jak najszybciej się da (...) Będziemy jutro albo pojutrze ten wniosek przedstawiać - dodał.
Share
Ryszard Petru
Ryszard PetruŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
dybzrc0

Pytany, czy nie jest naiwnością kierowanie wniosku do TK, który "został przejęty przez PiS", Petru odpowiedział: - Zgłosimy wniosek o wykluczenie dublerów w ramach tego wniosku.

Petru nawiązał też do protestu, który - w czasie procedowania w Senacie ustawy budżetowej - prowadziła PO w Sejmie i który w czwartek został zawieszony. Jego zdaniem, jeżeli PO chciała być skuteczna w proteście, powinna była blokować mównicę senacką.

Bo to w Senacie budżet przeszedł i jest do podpisu prezydenta. Dziwię się w związku z tym takiej nieskuteczności protestu - powiedział Petru. - Nasza forma będzie prawna, proponuje również PO złożenie podpisów pod tym wnioskiem do Trybunału - dodał.

Jak mówił, Nowoczesna poprze wniosek PO o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, bo - jak uzasadniał Petru - marszałek "się nie sprawdził, nie rozwiązał konfliktu".

Sejm dziś przerwał swoje obrady do 25 stycznia. Do tego czasu posłowie mają wypracować sposoby rozwiązania kryzysu parlamentarnego.

dybzrc0

Podziel się opinią

Share
dybzrc0
dybzrc0
Więcej tematów