Trwa ładowanie...
d1ukwlj

Nowoczesna przedstawiła "jedynki" do Sejmu. Petru: zupełnie inne niż proponują stare partie

Proponujemy zupełnie inny skład pierwszych miejsc do Sejmu niż stare partie; są tu samorządowcy, lekarze i naukowcy - powiedział szef Nowoczesnej Ryszard Petru, prezentując "jedynki" na listach do Sejmu. Poinformował, że partia rozpoczęła zbieranie podpisów pod listami.
Share
Nowoczesna przedstawiła "jedynki" do Sejmu. Petru: zupełnie inne niż proponują stare partie
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1ukwlj

- Chciałem przedstawić dziś drużynę Nowoczesnej do Sejmu. (...) To są osoby, których nie znacie państwo zapewne z pyskówek telewizyjnych, nie są to osoby, które są zawodowymi politykami, ale są to osoby, które mają doświadczenie zawodowe, chcą zmieniać Polskę, wiedzą, jak zmieniać Polskę na lepsze - powiedział Petru, który sam otworzy warszawską listę partii.

Według niego, liderzy list Nowoczesnej wiedzą, "jak zrobić z Polski kraj nowoczesny". Przekonywał, że "to, co się dzieje w Polsce, można zrobić dużo lepiej za te same pieniądze, czyli lepiej nasz kraj zorganizować".

- Są tu samorządowcy, lekarze, przedsiębiorcy, osoby związane z kulturą, naukowcy. To jest zupełnie inny skład pierwszych miejsc do parlamentu niż proponują nam stare partie - oświadczył Petru.

d1ukwlj

Na konferencji poinformowano, że listy Nowoczesnej otworzą: w Legnicy - Elżbieta Stępień, w Wałbrzychu - Jacek Iwancz, we Wrocławiu - Krzysztof Mieszkowski, w Bydgoszczy - Michał Stasiński, w Toruniu - Joanna Scheuring-Wielgus, w Lublinie - Urszula Bury, w Chełmie - Mateusz Prucnal, w Zielonej Górze - Paweł Pudłowski, w Łodzi - Katarzyna Lubnauer.

"Jedynki" Nowoczesnej otrzymały koszulki z numerem 1

Listy otworzą też: w Piotrkowie Trybunalskim - Agnieszka Łuczak, w Sieradzu - Adam Rogala-Lewicki, w Chrzanowie - Anna Miklaszewska, w Krakowie - Jerzy Meysztowicz, w Nowym Sączu - Jarosław Kaczyński, w Tarnowie - Krzysztof Nowak. "Lokomotywami wyborczymi" będą również: w Płocku - Marcin Podsędek, w Radomiu - Katarzyna Kalinowska, w Siedlcach - Magdalena Daniel, w tzw. "wianuszku podwarszawskim" - Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Listę w Opolu otworzy Witold Zembaczyński, w Krośnie - Jan Fuks, w Rzeszowie - Mirosław Nowak, w Białymstoku - Krzysztof Truskolaski, w Gdańsku - Ewa Lieder, w Gdyni - Grzegorz Furgo, w Bielsku-Białej - Mirosław Suchoń, w Częstochowie - Anetta Ujma, w Gliwicach - Marta Golbik, w Rybniku - Wojciech Kałuża, w Katowicach - Monika Rosa, w Sosnowcu - Barbara Dolniak, wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej pośle Platformy Obywatelskiej Grzegorzu Dolniaku.

d1ukwlj

"Jedynkami" będą też: Adam Cyrański w Kielcach, Róża Krześniak - w Elblągu, Mirosław Pampuch - w Olsztynie, Adam Szłapka - w Kaliszu, Paulina Hennig-Kloska - w Koninie, Bartosz Adaszewski - w Pile, Joanna Schmidt - w Poznaniu, Radosław Lubczyk - w Koszalinie, Piotr Misiło - w Szczecinie.

Liderom list Nowoczesnej Petru wręczył niebieskie koszulki z ich nazwiskami i numerem 1.

W piątek o 11:00 na stadionie "Warszawianka" przedstawię drużynę Nowoczesna czyli liderów wszystkich okręgów. Wydarzenie...

Posted by Ryszard Petru on 28 sierpnia 2015

Poinformowano również, że szefem sztabu Nowoczesnej jest Szymon Walkiewicz, a szefem komunikacji - Justyna Majewska. Sekretarzem generalnym partii - zarejestrowanej pod nazwą "Nowoczesna Ryszarda Petru" - został Adam Szłapka.

Według sierpniowego sondażu CBOS partia Ryszarda Petru nie dostałaby się do Sejmu. Na Nowoczesną zamierza głosować 4 procent ankietowanych. Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

d1ukwlj

Podziel się opinią

Share
d1ukwlj
d1ukwlj
Więcej tematów