Trwa ładowanie...
d1br2pm
posłowie

Nowoczesna chce uchwały Sejmu ws. Donalda Tuska. PO - informacji rządu

Klub Nowoczesnej, chce, aby Sejm przyjął uchwałę zobowiązującą rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Klub PO domagał się w środę w Sejmie uzupełnienia porządku obrad o informacje rządu ws. przedłużenia mandatu Tuska na szefa RE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PO Rafał Trzaskowski przemawia w Sejmie
Poseł PO Rafał Trzaskowski przemawia w Sejmie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1br2pm

Po rozpoczęciu obrad Sejmu z wnioskami formalnymi wystąpili: lider Nowoczesnej Ryszard Petru oraz poseł PO Rafał Trzaskowski.

Petru poprosił o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, aby uzupełnić porządek Sejmu o uchwałę zobowiązującej rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. - W interesie RP leży przedłużenie kadencji Donalda Tuska niezależnie od różnic w ocenie sprawowanej przez niego funkcji premiera - przekonywał polityk.

Z kolei poseł PO Rafał Trzaskowski wniósł o przerwę i zwołanie Konwentu, żeby uzupełnić porządek posiedzenia Sejmu o informacje rządu ws. przedłużenia mandatu przewodniczącego Rady Europejskiej. - Powaga dotycząca racji stanu wymaga, żeby Wysoka Izba została poinformowana w tej sprawie - argumentował.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że wnioski Nowoczesnej i PO będą omówione podczas popołudniowego posiedzenia Konwentu Seniorów.

d1br2pm

Podziel się opinią

Share

d1br2pm

d1br2pm
Więcej tematów