Trwa ładowanie...

Nowe rachunki w sanatorium. Zmiana już od 1 maja

Przykra niespodzianka czeka osoby, które wybierają się do sanatoriów, by skorzystać z zabiegów medycznych. Turnus będzie teraz kosztował znacznie więcej. Od 1 maja ceny w uzdrowiskach idą w górę.

Kuracjusze wypoczywający przy fontannie w uzdrowisku Krynica-ZdrójKuracjusze wypoczywający przy fontannie w uzdrowisku Krynica-ZdrójŹródło: PAP
dq9cnbk
dq9cnbk

Korzystający z programu sanatoryjnego Narodowego Funduszu Zdrowia nie płacą za same zabiegi medyczne, ale muszą pokryć koszty związane z zakwaterowaniemwyżywieniem. Turnus na ogół trwa trzy tygodnie, a jego koszt jest bardzo różny, od około 300 do 900 zł.

Ceny w sanatoriach w górę

Wyjazd do sanatorium odbywa się w Polsce na podstawie wydanego przez lekarza skierowania do szpitala uzdrowiskowego NFZ. Fundusz w całości pokrywa koszty opieki medycznej i zabiegów.

Teraz kuracjusze muszą jednak liczyć się z wyższymi kosztami zakwaterowania i wyżywienia. Jak podaje "Super Express", od 1 maja ceny w sanatoriach pójdą w górę.

dq9cnbk

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doznał poważnej kontuzji. Sam otwierał klinikę i się rehabilitował

Świadczenia opieki zdrowotnej, finansowane ze środków publicznych, są regulowane rozporządzeniem ministra zdrowia. Cennik został teraz zmodyfikowany, jednak nadal odbiega od realnych kosztów noclegów na wolnym rynku turystycznym.

Wyższe rachunki w sanatoriach latem

Pokój jednoosobowy z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym w jednym z krajowych kurortów sanatoryjnych od 1 maja będzie kosztował 40,90 zł za dobę. Nieco mniej - około 33,20 zł - zapłaci kuracjusz w pokoju jednoosobowym bez pełnego węzła.

dq9cnbk

Jak donosi "SE", prywatność kosztuje, bo najtaniej będzie nadal w pokojach wieloosobowych. Od 1 maja cena za noc w tym przypadku będzie wynosiła 14,90 zł za łóżko w pokoju wieloosobowym z węzłem higieniczno-sanitarnym, ponad złotówkę mniej (13,60 zł) za miejsce w studiu wieloosobowym i 11,90 zł za noclegi w pokoju bez węzła higieniczno-sanitarnego.

Wyższe ceny, według gazety, obowiązywać będą tylko w sezonie letnim. Od 1 października znów będzie taniej, ale nie aż tak bardzo.

dq9cnbk

Pokój jednoosobowy będzie wtedy kosztował między 25 a 33 zł, dwuosobowy od 14 do 20 zł, a miejsce w pokoju wieloosobowym będzie kosztować 11-13 zł.

Koszty zakwaterowania nie są jedynymi wydatkami kuracjusza korzystającego z regenerującego zdrowie turnusu. Trzeba zapłacić nie tylko za podróż, ale również za usługi dodatkowe świadczone przez sanatorium, nieujęte w puli wyznaczonej przez wypisującego skierowanie lekarza.

Czytaj też:

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dq9cnbk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9cnbk
Więcej tematów