Trwa ładowanie...
d2pyss9

Nowe oświadczenie majątkowe prezes Trybunału Konstytucyjnego. W rok podwoiła zasoby gotówki

Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego upubliczniła własny majątek. W nowym oświadczeniu majątkowym czytamy, że dwukrotnie wzrosła wartość oszczędności sędzi. Julia Przyłębska posiada też dom i basen o wartości 50 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe oświadczenie majątkowe prezes Trybunału Konstytucyjnego
Nowe oświadczenie majątkowe prezes Trybunału Konstytucyjnego (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d2pyss9

Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego ujawnia w oświadczeniu majątkowym, że ma 160-metrowy dom, postawiony na 830-metrowej działce. Ponadto wpisała do zestawienia basen, wyceniany osobno na 50 tys. zł. Sędzia Przyłębska nie podaje w swoim oświadczeniu wyceny wartości nieruchomości, zasady sporządzania oświadczenia jej do tego nie zobowiązują.

W porównaniu z ubiegłym rokiem oszczędności prezes Julii Przyłębkiej wzrosły i to dwukrotnie Teraz wynoszą 160 tys. i 15 tys. euro (poprzednio 70 tys. zł i 7 tys. euro). Oprócz zasobów finansowych sędziowie muszą podawać też swoje zobowiązania i kredyty. W tej rubryce prezes Julia Przyłębska informuje o czterech kredytach gotówkowych o łącznej wartości 230 tys. zł. Sędzia jeździ skromnym autem - Skodą Fabią z 2015 roku.

Ponad 20 lat kariery, skromny majątek

Trzeba dodać, że jak na przeszło 20 lat kariery w zawodzie sędziego oraz dyplomacji (m.in. była radcą w Ambasadzie RP w Berlinie) zgromadziła dość niewielki majątek. Prezes Julia Przyłębska zarabia 23 tys. zł brutto podstawy wynagrodzenia plus dodatek funkcyjny za prezesowanie Trybunałowi Konstytucyjnemu. Wcześniej była wiceprzewodniczącą jednego z wydziałów w Sądzie okręgowym w Poznaniu. Awans finansowy z 2015 roku bardzo dobrze służy wizerunkowi sędzi, która ostatnio zmieniła fryzurę i nosi się wyjątkowo elegancko. Niestety instytucją, która kieruje notuje gorsze wyniki.

d2pyss9

Jak działa TK pod rządami Przyłębskiej? Te liczby mówią wszystko

Julia Przyłębska i Małgorzata Gersdorf, najważniejsze kobiety polskiego sądownictwa East News
Julia Przyłębska i Małgorzata Gersdorf, najważniejsze kobiety polskiego sądownictwa (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Oświadczenie majątkowe Małgorzaty Gersdorf. W rok zebrała prawie pół kilograma złota

Druga z dam polskiego sądownictwa prof. Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego zgromadziła wielokrotnie większe zasoby majątkowe. Posiada lub jest współwłaścicielką licznych nieruchomości: dwa mieszkania, sześć działek, łąka. Jej zasoby finansowe to: 437 973 zł, 11 901 euro i 14 361 dolarów. Ma także ponad 2 mln zł w funduszach inwestycyjnych i ponad 500 tys. w obligacjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pyss9

Podziel się opinią

Share
d2pyss9
d2pyss9
Więcej tematów