Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia na wakacje? Jest odpowiedź Niedzielskiego

Koronawirus nadal nie odpuszcza. Sytuacja epidemiczna jest poważna. Czy istnieje jednak szansa, że wakacje spędzimy, jak w zeszłym roku? O obostrzenia w okresie wakacyjnym został zapytany Adam Niedzielski. Minister udzielił jednak niejednoznacznej odpowiedzi.
Share
Nowe obostrzenia na wakacje? Jest odpowiedź Niedzielskiego
Nowe obostrzenia na wakacje? Jest odpowiedź NiedzielskiegoŹródło: Getty Images
d3fz8dc

W środę odbyła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego dotycząca sytuacji epidemicznej w Polsce. Rząd przedłużył aktualne obostrzenia o nieco ponad tydzień. Będą one obowiązywać do 18 kwietnia.

Nowe obostrzenia. Co z wakacjami?

W trakcie wystąpienia ministra zdrowia polityka zapytano o to, jak musi się zmienić sytuacja epidemiczna w Polsce, aby w wakacje rząd otworzył hotele oraz gastronomię.

d3fz8dc

- W zależności od sytuacji nie kierujemy się tymi samymi kryteriami. Gdy jesteśmy w sytuacji, gdzie apogeum mamy za sobą, najważniejszym kryterium jest kwestia obłożenia łóżek - powiedział szef resortu zdrowia.

- Trudno jest więc powiedzieć, jakie będą kryteria uwolnienia gospodarki. Zależeć będą one od aktualnego momentu pandemii - doprecyzował Niedzielski.

Adam Niedzielski przekazał, że priorytetowe dla rządu (w kwestii luzowania obostrzeń) jest powrót do edukacji stacjonarnej. Jako pierwsze swoją działalność mają wznowić przedszkola oraz żłobki. Rządzący chcą także, aby do szkół najpierw wrócili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.

- Mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy 1-3 wrócą do nauczania, co najmniej w trybie hybrydowym - dodał minister zdrowia.

d3fz8dc

Zobacz też: COVID-19. Dantejskie sceny na Stadionie Narodowym. Rzecznik ministerstwa zdrowia komentuje

Wakacje 2021. Głos zabrał również Michał Dworczyk

O najbliższe wakacje pytany był również w środę minister Michał Dworczyk, który stwierdził, że według niego istnieje niewielka szansa na to, aby do wakacji zaszczepić połowę populacji.

d3fz8dc

- Wydaje mi się mało prawdopodobne, by do wakacji zaszczepić połowę populacji dwiema dawkami. Zrobimy wszystko, by jak najwięcej Polaków było zaszczepionych, ale jesteśmy uzależnieni od dostaw szczepionek. Poza tym obostrzenia są ustalane na bieżąco. Tak będzie np. dzisiaj (środa - przyp. red.). Jest za wcześnie, by snuć takie rozważania - stwierdził szef KPRM na antenie Polskiego Radia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fz8dc

Podziel się opinią

Share
d3fz8dc
d3fz8dc
Więcej tematów