Trwa ładowanie...
d33i6tz

Nowe obostrzenia. Kiedy otwarcie galerii handlowych?

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od 28 listopada. Kiedy nastąpi otwarcie galerii handlowych i na jakich zasadach?
Share
Otwarcie galerii handlowych
Otwarcie galerii handlowychŹródło: Materiały WP, Fot: Klaudia Zawistowska
d33i6tz

Otwarcie galerii handlowych - kiedy?

Otwarcie galerii - od kiedy będzie można zrobić zakupy w galeriach handlowych? - to coraz częściej zadawane pytanie przez klientów. Galerie handlowe są zamknięte od kilku tygodni, ale ich otwarcie ma nastąpić w sobotę 28 listopada. Zamknięcie galerii handlowych było spowodowane wzrostami zakażeń koronawirusem. Zamknięcie miało ograniczyć ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV2. Rząd jednak zmienił zdanie i zdecydował się na otwarcie galerii handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów galerie handlowe otwarte zostaną od soboty 28 listopada. Galerie handlowe zostaną otwarte przy zachowaniu wysokiego reżimu sanitarnego - obwieścił premier Mateusz Morawiecki. Na mocy decyzji w sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób.

d33i6tz

Otwarcie galerii handlowych - zasady

- Zdecydowaliśmy, że od najbliższej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - oznajmił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej. Jak zaznaczył, w sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób - maksymalnie 1 os. na 15 m2. Wyłączone z użytku mają być sale zabaw.

Rozporządzenie zostało przyjęte w trybie obiegowym. "Od dnia 28 listopada 2020 r. zakłada się przywrócenie możliwości funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw, w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób - maksymalnie 1 os. na 15 m2" - czytamy w uzasadnieniu.

Przełomowy sondaż dla opozycji? Cezary Tomczyk komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33i6tz

Podziel się opinią

Share
d33i6tz
d33i6tz
Więcej tematów