Trwa ładowanie...

Nowak odwołana. Jest reakcja byłej już kurator

Barbara Nowak została odwołana przez ministrę Barbarę Nowacką. Na reakcję byłej już kurator nie trzeba było długo czekać. Nowak odniosła się do decyzji szefowej resortu edukacji w mediach społecznościowych.

Barbara Nowak
Barbara Nowak Źródło: PAP, fot: Art Service
d2km5g9
d2km5g9

Barbara Nowak natychmiast zareagowała na swoje odwołanie. "Dziękuję Nauczycielom, Pracownikom Oświaty, Uczniom, ich Rodzicom za tysiące spotkań, pięknych wzruszeń. Dziękuję za wspólną troskę o młode pokolenie, ratowanie szkół i MDKów przed likwidacjami. Życzę, aby w małopolskich pięknych szkołach, przedszk. dzieci zawsze były bezpieczne" - napisała na swoim profilu w serwisie X była już małopolska kurator oświaty.

Minister edukacji Barbara Nowacka ogłosiła swoją decyzję o odwołaniu Nowak w piątek na specjalnie zwołanej w tym celu konferencji prasowej w Krakowie. - Czarny czas, średniowiecze, które próbowano wam zaprowadzić w postaci kurator Nowak właśnie się skończyło - oznajmiła w piątek ministra Barbara Nowacka. - Dziś mamy przyjemność poinformować młodzież, nauczycieli i rodziców, że czarny czas dla edukacji i średniowiecze, które próbowano wam tutaj zaprowadzić w edukacji, właśnie się skończyło. Właśnie podpisałam odwołanie pani kurator Barbary Nowak - przekazała.

- Małopolskie kuratorium pod kierownictwem Barbary Nowak było symbolem pogardy i braku poszanowania dla drugiego człowieka. Jest to symboliczne - skomentował Krzysztof Klęczar.

d2km5g9

Kto za Nowak?

Na ten moment nie wiadomo kto zastąpi Barbarę Nowak. Ministra Nowacka ogłosiła, że tymczasowo obowiązki kurator przejmie teraz Gabriela Olszowska. Szefowa resortu edukacji poinformowała, że następca odwołanej właśnie kurator wyłoniony zostanie w procedurze konkursu.

Nowak to pierwsza odwołana przez Nowacką kurator. Ministra zapowiedziała jednak, że to nie koniec zmian. Kolejne zostaną ogłoszone do końca roku.

Dziennikarz Wirtualnej Polski Paweł Figurski zapytał Barbarę Nowacką, czy spotkała się dzisiaj z byłą już kurator. - Nie - odpowiedziała natychmiast ministra.

- Czy nie wypadałoby? - Miałam nieprzyjemność obserwować działania pani Nowak. Nie rozumiem trybu nie wypadało. Nie wypadało tak gnębić szkoły, jak gnębiła Nowak. Nie wypadało tak doduszać nauczycieli. Nie wypadało tak pogardzać uczniami. Nie wypadało tak upartyjniać szkoły. Nie wypadało tak wydatkować publicznych pieniędzy na filmy dot. szczepień. To jest to, co nie wypadało. Pani Nowak zachowywała się tak, jak się zachowywała. Dzisiaj przestała być małopolską kurator - stwierdziła.

d2km5g9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2km5g9
Więcej tematów