Trwa ładowanie...
d3yyump

Nowacka, Schetyna i Lubnauer ruszają w Polskę. "Grzesiek chce powtórzyć to, co udało się Kaczyńskiemu"

Barbara Nowacka, Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer ruszają w Polskę. Jak dowiaduje się WP, kampanijne tournee rozpocznie się od piątku. To początek wielkiej gry o Sejm. Nowacka podjęła decyzję w sprawie swojej politycznej przyszłości. Dla wielu będzie ona zaskoczeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Barbara Nowacka nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3yyump

– To będą spotkania w całym kraju, we wszystkich województwach i miastach powiatowych. Odwiedzimy setki miejscowości – zapowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Piotr Borys, dyrektor Biura Krajowego PO, najbliższy współpracownik Grzegorza Schetyny i człowiek współtworzący kampanijną strategię Koalicji Obywatelskiej.

Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka i Piotr Borys Archiwum prywatne
Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka i Piotr Borys

Jak się dowiadujemy, na pierwszy ogień idą trzy miasta w województwie łódzkim: Zgierz, Piotrków Trybunalski i Łódź. Liderzy Koalicji Obywatelskiej ogłoszą w piątek oficjalne kandydaturę posłanki Agnieszki Hanajczyk na prezydenta Zgierza oraz lidera listy do sejmiku wojewódzkiego Dariusza Jońskiego.

d3yyump

Polityk z Inicjatywy Polskiej: – Chcemy utrwalić przekaz, że można się porozumieć, że można działać razem. Dla nas to jest dzisiaj najważniejsze.

Koalicja Obywatelska Archiwum prywatne
Koalicja Obywatelska

Inny z naszych rozmówców: – Projekt jest obliczony przede wszystkim na wybory parlamentarne. Schetyna chce stworzyć coś, co udało się zrobić Kaczyńskiemu na prawicy. Wielką koalicję z Platformą w centrum z silnymi liderami na skrzydłach.

Współpracownik Barbary Nowackiej: – Grzesiek bardzo pomaga w terenie. Zachowuje się wobec nas uczciwie. Wie, że w szerokiej koalicji mamy dziś 30 proc. Gdy Grzesiek miał tylko Platformę, mógł liczyć co najwyżej na 15-20 proc.

d3yyump

Polityk opozycji: – On naprawdę zaczyna wierzyć, że zostanie premierem. Ale nigdy o tym głośno nie powie, bo nie jest Biedroniem.

Zobacz także: Patryk Jaki odpowiada Michałowi Szczerbie. "To wykorzystanie tragedii w kampanii wyborczej"

d3yyump

Nowacka nie wystartuje w wyborach europejskich

Jeden z naszych rozmówców z Inicjatywy Polskiej zauważa, że Barbara Nowacka cieszy się największym społecznym zaufaniem spośród liderów Koalicji Obywatelskiej. Badanie IBRIS przed kilku dni wskazuje, że Nowackiej ufa 35,1 proc. Polaków (jest na 4. miejscu w rankingu zaufania – po Tusku, Dudzie i Biedroniu), Katarzynie Lubnauer – 30,5 proc., a Grzegorzowi Schetynie – 24,9 proc.

IBRIS East News
IBRIS

Jak wynika z naszych informacji, Barbara Nowacka ostatecznie zrezygnowała ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej. – Nie jest tym zainteresowana, wbrew temu, co twierdziły niemal wszystkie media – przyznaje nasz informator. – Celem są wybory parlamentarne. Basia otrzyma miejsce biorące w Warszawie, może nawet "jedynkę" – twierdzi ważny polityk opozycji.

d3yyump

Nowacka – warto przypomnieć – w ostatnich wyborach do Sejmu w 2015 r. zdobyła w Warszawie prawie 80 tys. głosów. Z poparciem PO i Nowoczesnej – jak szacują nasi rozmówcy z opozycji – mogłaby liczyć za rok na wynik nawet ponad stutysięczny.

Zobacz także: Patryk Jaki: na Warszawę trzeba patrzeć jak na firmę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yyump

Podziel się opinią

Share

d3yyump

d3yyump
Więcej tematów