Trwa ładowanie...

Nowa stacja rowerowa w Katowicach. To dopiero początek rowerowej rewolucji

Od nowego miesiąca można się cieszyć kolejną stacją rowerową w Katowicach. Trzecia wypożyczalnia, po Dolinie Trzech Stawów i pl. Szewczyka, została zlokalizowana przy parkingu między nową siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia a Międzynarodowym Centrum Kongresowym, czyli w Strefie Kultury.

Share
Nowa stacja rowerowa w Katowicach. To dopiero początek rowerowej rewolucji
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1c97gq

Katowice, wzorem innych miast postawiły na automatyczne wypożyczalnie rowerowe. Jak już zapowiadał prezydent, miasto chce zmienić podejście do komunikacji oraz sposób korzystania z jednośladów.

– Jest to działanie pilotażowe przed wprowadzeniem w przyszłym roku sieci wypożyczalni rowerowych w mieście, które będą zlokalizowane w miejscach generujących ruch, m.in. przy kampusach akademickich czy zielonych terenach rekreacyjnych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Stąd też kolejna stacja rowerowa w mieście została usytuowana właśnie tutaj. Mam nadzieję, że również nasi goście w garniturach będą korzystali z tej wypożyczalni, chociażby tylko przemieszczając się między obiektami Strefy Kultury lub by dojechać do hotelu w przerwach między sesjami plenarnymi konferencji, które będą się tu odbywały – wyjaśnia nową lokalizację prezydent.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

13:30 2015-06-30

d1c97gq

Podziel się opinią

Share
d1c97gq
d1c97gq
Więcej tematów