Trwa ładowanie...
d20miqo

Nowa okładka "Newsweeka". A na niej Kaczyński i Trump idą za symbolem Rosji

Okładka najnowszego numeru "Newsweeka" została opublikowana dzień wcześniej niż zazwyczaj. Przekaz, który z niej płynie, uderza w Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Trumpa, którzy bez wahania podążają za wielkim niedźwiedziem.
Share
Niedźwiedź będący symbolem Rosji stoi przed Putinem i Kaczyńskim
Niedźwiedź będący symbolem Rosji stoi przed Putinem i KaczyńskimŹródło: Newsweek
d20miqo

"Okładka nowego "Newsweeka" już dziś. Piszę w nim, że Polska idzie na Wschód" - czytamy we wpisie redaktora naczelnego tygodnika Tomasza Lisa na Twitterze. Dziennikarz twierdzi, że "Kaczyński buduje putinowski model władzy". I publikuje zdjęcie, na którym widać Jarosława Kaczyńskiego, idącego tuż za Donaldem Trumpem.

Przed prezesem PiS i prezydentem USA stoi blisko dwa razy większy od nich niedźwiedź. Zwierzę jest symbolem Rosji. Sytuacji dopełnia napis "Za mnoj!", umieszczony nad Kaczyńskim i Trumpem. "Prezydent państwa, które według PIS ma być naszym najważniejszych sojusznikiem, jest lokajem, a być może agentem naszego największego wroga" - sugeruje Lis.

d20miqo

Na dole okładki dopisano: "Polska od 30 lat nie była tak samotna jak teraz. Postawiliśmy na Amerykę, której prezydent jest lokajem Putina. A jednocześnie Kaczyński wprowadza putinowski model władzy".

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Trump prostuje. Doszło do "przejęzyczenia"

W Helsinkach 16 lipca doszło do pierwszego oficjalnego spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina. Prezydent Stanów Zjednoczonych został skrytykowany za zbytnią uległość wobec przywódcy Rosji. Zarzucono mu, że publicznie podważył ustalenia swoich służb, chcąc przypodobać się Putinowi. Trump tłumaczył, że był to efekt przejęzyczenia.

d20miqo

Obecnie trwają rozmowy dotyczące spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w Waszyngtonie. Prezydent USA podkreślił, że oczekuje kolejnej rundy rozmów, aby obydwaj mogli zająć się "wdrażaniem niektórych, spośród wielu rzeczy, o których dyskutowaliśmy, włącznie z powstrzymaniem terroryzmu, bezpieczeństwem Izraela, proliferacją broni nuklearnej, cyberatakami, handlem, Ukrainą, pokojem na Bliskim Wschodzie, Koreą Północną i innymi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20miqo

Podziel się opinią

Share
d20miqo
d20miqo
Więcej tematów